Bölge Haber Girişi : 03 Ağustos 2013 16:51

ELTİLERİN İNADI AYNI ODADA İKİ SOBA KURDURTTU

AYNI ODA ORTASINDA İKİ SOBA KURAN ELTİLER YEMEKLERİNİ DE AYRI YİYEREK AYNI EVDEKİ HİÇ BİR ŞEYİ ORTAK KULLANMIYOR
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde 50 yıldır aynı evi paylaşan iki elti, hiçbir şeyi ortak kullanmıyor. Bir odada iki soba kuran eltiler, yemeklerini de ayrı pişiriyor.
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Ülkü köyünde 50 yıldır aynı evi kullanan Fatma Barın (73) ve Semihe Barın (71) isimli iki elti, hiçbir şeyi ortak kullanmıyor. Eşleri 20 yıl önce vefat eden ve çocukları da yanlarından ayrılan iki eltinin inadı evde aynı oda içerisinde iki farklı soba kurulmasına, iki farklı mutfak düzeni oluşmasına neden olmuş. Eltiler ısınmak için kendilerine ait sobaları yakarken, yemeklerini de ayrı pişirip ayrı sofralarda yiyor.
Fatma Barın, 50 yıldır bu şekilde yaşadıklarını belirterek, "Odada herkes kendi sobasını yakar ama sıcak olduğu zaman sırayla yakıyoruz. Birbirimizi bu şekilde idare ediyoruz. Yemeğimiz, sobamız her şeyimiz ayrıdır. Nedenini sormayın uzun hikaye" dedi.
Semiha Barın ise, bu duruma artık alıştıklarını söyleyerek, "Birbirimizle konuştuğumuz zaman aramızda sorun olmuyor. Her şeyi sırayla kullanıyoruz. Zaman zaman tartışıp küstüğümüz de oluyor. Yemeklerimizi ayrı ayrı yapıyoruz" diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.