Bölge Haber Girişi : 30 Ağustos 2013 11:55

82 yaşındaki hamal, gençlere taş çıkartıyor

Sivaslı Osman Dumlupınar, 82 yaşında olmasına rağmen yaptığı hamallıkla gençlere taş çıkartıyor.
30 yaşında Sivas'tan Ünye'ye gelen 2 çocuk babası Osman Dumlupınar, 52 yıldır geçiminihamallıkla sürdürüyor. Uzun yıllar FiskobirliK'e hizmet ettiğini söyleyen Dumlupınar, bu yöredeki insanların hamallık yapmadığını belirtiyor.Hayat hikayesini anlatan 82 yaşındakiOsman Dumlupınar; "Ben Sivaslıyım ve geçimimi sağlamak için hamal olarak Ünye'ye geldim. Hala daha gördüğünüz gibi hamallık yapıyorum. Bizim Sivas bölgesinde hamal sayısı oldukça fazla. Bu yörenin insanları hamallık yapmadığı için ihtiyacı karşılamak amacıyla Sivas'tan birçok insan Ünye'ye hamallık yapmaya geliyor. Ben 30 yaşında eşim ve 2 çocuğumla Ünye'ye yerleştim. Yaklaşık 50 yıl Fiskobirlik'e hizmet ettim. 82 yaşındayım ve hala geçimimi bu meslekle sürdürüyorum" dedi.
Makineleşme ile işlerin eskiye oranla çok daha kolaylaştığını da belirten Osman Dumlupınar; "Bu çuvallarıomzumda çıkarmak oldukça zor. Şimdi yeni yeni makineler çıkıyor. Bu makineler işleri çok kolaylaştırıyor" diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.