Yerel Haber Girişi : 06 Mart 2021 17:24

Aydemir’e tebrik mesajı yağdı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir’in TBMM’de yaptığı HDP çıkışı siyaset gündemine oturdu.


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir’in TBMM’de yaptığı HDP çıkışı siyaset gündemine oturdu. HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç’un, hükümetin Ağrı’ya değil de, sürekli Erzurum’a yatırım yaptığı yönündeki iddiasına sert tepki gösteren Aydemir’in konuşması, Erzurum’da sosyal medyanın en çok izlenen ve paylaşım alan görüntüsü oldu. Aydemir’in yaptığı Erzurum ve Ağrı tarifinin HDP’ye kapak olacak cinsten olduğunu dil getiren Dadaşlar, “Vekilimizin Meclis’te HDP’ye ayar üstüne ayar vermesinden büyük keyif alıyoruz. TBMM’de İbrahim Aydemir gibi HDP’nin ağzının payını her alanda verebilecek birkaç milletvekili daha olsa, bunların nefesi kesilir” diye konuştu.

 

HDP’YE DADAŞLARDAN SERT TEPKİ

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yatırımların sadece Erzurum’a yapıldığının kuyruklu yalan olduğunu vurgulayan Dadaşlar, “Bunun adı düpedüz iftiradır. Bölgenin her ili bu dönemde gelişim kaydetmiş, ivme yakalamıştır. HDP’nin niyeti bellidir; onların bir tek emeli ve hevesi var, bölmek ve ayrıştırmaktır. Çünkü bölücülük onların ruhlarının bir parçasıdır. Onlar bölücülükle yatar, bölücülükle kalkarlar. Ayrımcılıkla yatar ayrımcılıkla kalkarlar. Terörle kalkar, terörle yatarlar. Tek anlayışı bu olan bir siyasi partiden ve onun mensuplarından hakkaniyet beklemek elbette yanlış olacaktır. Akılları sıra Erzurum ve Ağrı üzerinden bölge illerine yönelik bir ayrımcılık peydah etmek istiyorlar. Ama biz artık bu hesapları ve planları yemiyoruz” şeklinde konuştu. 

 

AĞRILI SEÇMENLER DE TEŞEKKÜR ETTİ

Öte yandan AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir’e teşekkür eden Dadaşlar gibi, Ağrılı vatandaşların tebrik mesajları da dikkatlerden kaçmıyor. Ağrı’da ikamet eden çok sayıda AK Partili seçmen, bölücülerin sinsi planlarını bulduğu her fırsatta alt-üst eden Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir’e teşekkür ederek, “Ağrı ile Erzurum bu aziz vatanın bir parçası ve etle tırnak gibi olmuş iki güzide şehridir. Erzurum gibi Ağrı da AK Parti iktidarlarıyla gelişmiş, Hakkari gibi, Kars da, Ardahan da değişmiştir. Bölgeden bihaber olan HDP’lilerin deli zırvası açıklamalarına hiç birimiz zaten itibar etmiyoruz. Meclis’te bu tip şarlatanlara fırsat vermedikleri için İbrahim Aydemir ve bölge milletvekillerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştular.