Yerel Haber Girişi : 26 Temmuz 2021 10:51

Aydın’dan muhalefete veryansın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Gazeteniz YENİGÜN’ü ziyaret etti. Yazı İşleri Müdürümüz Mehmet Musa Çakır’la bir süre sohbet eden Aydın, hem ülke, hem de Erzurum gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’deki muhalefetin akıl tutulması hastalığına yakalandığının altını çizen Kamil Aydın, “Öyle anlar oluyor ki, neye ve kime muhalefet ettiklerini kendileri bile bilmiyorlar. Varacakları istikametten bile habersizce bir biçimde birbirlerinin arkasına takılmış ilerliyorlar, yazık!” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını, bu ülkenin artık bir duruşunun olduğunu vurgulayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, “Bunlar bundan dahi rahatsız oluyorlar. Çünkü bunlar alışmışlar dışarıdan talimat almaya ve talimatlarla iş görmeye. Bu yüzden kendi kararlarını kendisi alan bir Türkiye’yi hazmedemiyorlar” dedi.

 

SÜREKLİ HAZIMSIZLIK YAŞIYORLAR

Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de salgınla mücadelenin yürütüldüğünü, bu bağlamda gelişmiş birçok ülkenin bile geride bırakıldığını hatırlatan Kamil Aydın, “Bizdeki muhalefete bakarsanız, Türkiye salgınla mücadele edememiştir. Yani hakikatleri örtemezsiniz, gizleyemezsiniz. Bunlar işte tam da bunu yapıyor. Hazımsızlık sorunları var bunların; kendi ülkelerinin kaydettiği başarıyı kabullenemiyorlar, içten içe öfkeleniyor, rahatsız oluyorlar. Ama sonuçta ne oluyor; Cumhur İttifakı karşısında sadece debelenip duruyorlar. Çünkü gittikleri ve tuttukları yol, yol değil bir kere. Milletimiz her şeyi görüyor, bir yanda bu ülke için ve millet için verilen mücadeleyi de görüyor, diğer yanda muhalefetin içi boş ve anlamsız tavrını da görüyor” şeklinde konuştu.

 

BUNLARIN DERDİ MİLLET DEĞİL

Öte yandan son olarak Türkiye’de suni bir gündem konusu olarak erken seçim çağrılarının yapıldığını dile getiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın, “Şimdi kalkmış erken seçim çağrısı yapıyorlar. Milletimizin böyle bir beklentisi de yok, talebi de yok. Genel Başkanımız da bunu dile getiriyor, Sayın Cumhurbaşkanımız da bunu her fırsatta ifade ediyor. Ama muhalefet bunu anlamamakta ısrar ediyor, sebebi de çok açık. Bunun adı akıl tutulmasıdır, millete rağmen siyaset yapmaya çalışmaktır, milleti ve iradesini görmezden gelmektir. Zaten muhalefetin kimlerden oluştuğunu ve kimlerin kimlerle yan yana yürüdüğüne bakan herkes, bunların derdinin millet olmadığını hemen anlar” diye konuştu.