Yerel Haber Girişi : 14 Ekim 2021 10:53

Aziziye’ye Yeşilay Parkı

Aziziye’ye Yeşilay Parkı

Dadaşkent ve Ilıca’dan bölgede onlarca parkı halkın hizmetine sunan Aziziye Belediyesi, yeni bir parkı daha tamamladı.

Aziziye Belediyesi, ilçenin dört bir yanına adeta park yağmuru yağdırıyor. Dadaşkent ve Ilıca’dan bölgede onlarca parkı halkın hizmetine sunan Aziziye Belediyesi, yeni bir parkı daha tamamladı. Yeşilay adı verilen yeni parkı, yine Yeşilay’ın Erzurum Şube Başkanı Mevlüt Doğan’la birlikte gezen Başkan Orhan, açılışa hazır hale getirilen parkta incelemelerde bulundu. Aziziye Belediye Başkanı Orhan, yerleşim yerlerinde sosyal yaşam alanlarının, park ve bahçelerin, mesire alanlarının büyük önem taşıdığını dile getirerek, “İlçemizde bu anlamda her türlü ihtiyaca cevap verebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Şu ana kadar ilçemize sayısız park kazandırdık, millet bahçeleri açtık, mesire alanları oluşturduk. Amacımız insanımızın sosyal yaşam alanlarına duyduğu ihtiyacı karşılamak ve rahat nefes alabilecekleri ortamlar oluşturmak” dedi. 

TOPLUMSAL FARKINDALIK VURGUSU

Aziziye’ye kazandırılan son parklardan birisinin de Yeşilay Parkı olduğunu dile getiren Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, söz konusu sosyal yaşam alanını oluştururken, toplumsal bir farkındalık oluşturmayı da amaçladıklarını söyledi. Yeşilay’ın sağlıklı bir hayat ve sağlıklı yarınları ifade ettiğini ve toplum sağlığı için çalıştığını dile getiren Başkan Orhan, “Biz de Erzurum’da bu yönde bir farkındalık oluşturmak için yeni yaptığımız parka Yeşilay adını verdik. Yeşilay Derneği Erzurum Şubemizle birlikte özel bir konsept dahilinde bu parkımızı yaptık ve tamamladık. Açılışlarını yapacağımız diğer yatırımlarımızla birlikte bu parkımızı ve diğer yeni parklarımızı da halkımızın hizmetine açmış olacağız” diye konuştu.

 

BAŞKAN DOĞAN’DAN TEŞEKKÜR

Yeşilay Derneği Erzurum Şube Başkanı Mevlüt Doğan da, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’a söz konusu park için teşekkür etti. Başkan Orhan’la birlikte parkı gezen ve incelemelerde bulunan Mevlüt Doğan, “Yeşilay adıyla insanımıza hizmet verecek olan park, bizim için de kıymetli bir eser oldu. Başkanımıza ve emeği geçen tüm belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.