Yerel Haber Girişi : 07 Nisan 2021 11:40

BARİ BU MAÇI ALIN!

Süper Toto Süper Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, sezonun 33’üncü haftasında bugün Ankara temsilcisi Gençlerbirliği ile karşı karşıya gelecek.

Ankara Eryaman Stadı’nda saat 16.00’da oynanacak olan karşılaşma için hazırlıklarını tamamlayan mavi beyazlı ekip, dün akşam havayoluyla Ankara’ya giderek maç saatini beklemeye başladı. Konyaspor mağlubiyetinin ardından morallerin bozuk olduğu Erzurumspor’da, Gençlerbirliği maçıyla birlikte yeni bir çıkış yakalanması beklenirken, Teknik Yılmaz Vural’ın tüm planlarını buna göre yaptığı ifade ediliyor. Konyaspr maçında yaptığı oyuncu değişiklikleriyle tepki çeken tecrübeli teknik adamın, hocalığını Gençlerbirliği maçında göstereceği tahmin ediliyor.

 

DADAŞ KÜME DÜŞME HATTINDA

27 puanla küme düşme hattında bulunan mavi beyazlı ekip, Denizlispor’un Fenerbahçe’ye mağlup olmasıyla şimdilik rahat bir nefes alırken, üst üste 3’er puan alması halinde Erzurumspor için yeni bir umut döneminin başlayabileceği dile getiriliyor. Takımdaki eksikliğin savaşmak olduğunu düşünen taraftarlar, “Konyaspor maçında biz Erzurumspor’u mu yoksa mahalle takımını mı izledik, bilmiyoruz. Sezonun belki de en kötü futbolunu Konyaspor maçında oynayan mavi beyazlı ekip, birbirinden saçma oyuncu değişiklikleriyle adeta kendi ayağına sıktı. Takım savaşmıyor, mücadele etmiyor. Sanki de küme düşme hattında olan takım Erzurumspor değil de, bir başka takımmış gibi davranılıyor. Yılmaz hoca şunu bilmeli ki; Obertan ve Butko bu takımda oturmuş isimlerdir. Teknik heyet kimi oyundan alıp, yerine kimi süreceğini iyi hesap etmelidir. Osman, bu takımda Obertan’ın alternatifi asla değildir, olamaz da!” diye konuştular.