Türkiye Haber Girişi : 23 Şubat 2021 08:47

Bazı bölgeler için çığ uyarısı yapıldı - Son Dakika Haberleri

Bugün iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda ise çığ tehlikesi bulunuyor.

Bugünden itibaren yarın sabah saatlerine kadar ülke genelinde hava parçalı ve az bulutlu olacak. Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile pus ve yer yer de sis hadisesi öngörülüyor.

Orta ve Doğu Karadeniz'de havanın parçalı ve az bulutlu, Doğu Karadeniz'de zamanla çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Rize ve Artvin kıyı kesiminde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Türkiye geneli 3 günlük hava durumu bilgileri

Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile pus ve yer yer sis öngörülüyor.

Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunuyor.

Marmara'da sis bekleniyor

İç Anadolu'da havanın bugün az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra pus ve yer yer sis bekleniyor.

Doğu Anadolu'da ise havanın parçalı ve az bulutlu olması öngörülüyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile pus ve yer yer sis tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunuyor.

Marmara Bölgesi'nde hava az bulutlu olacak. Sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2-4 derece artması öngörülüyor. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik tahmin edilmiyor.

Rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Denizlerde fırtına beklentisi bulunmuyor.

Dik yamaçlarda çığ riski

Doğu kesimlerde kalın kar örtüsü bulunan yüksek ve dik yamaçlardaki çığ riskinin gelecek günler için de artabileceği değerlendiriliyor.

Çığ riski nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı. 


Kaynak : Trthaber.com.tr