Yerel Haber Girişi : 10 Haziran 2021 09:28

Bindiğimiz dalı kesiyoruz!

Anadolu Basın Birliği Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, B.B. Erzurumspor’un kongre süreci ve yaşananları değerlendirdi.

Anadolu Basın Birliği Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, B.B. Erzurumspor’un kongre süreci ve yaşananları değerlendirdi. Başkan Çakır, “Erzurumspor camiası, karşısında şapka çıkartılacak kadar büyük ve saygıdeğer bir camiadır. Ama üzülerek ifade ediyorum ki, aramızdaki birlik ve beraberlik bağları yavaş-yavaş çözülüyor” dedi. Kongre sürecinde yaşanan belirsizliğin camiayı haklı olarak karamsarlığa sevk ettiğini, ancak bu durumun birlik ve beraberlik bağlarını zayıflatmasına kesinlikle izin verilmemesi gerektiğini vurgulayan Mehmet Musa Çakır, “Erzurumspor gibi büyük bir camianın isimleri değil de, olayları konuşması gerekiyor. İsimler üzerinden yaptığımız tartışmalar ne yazık ki, camiaya, kulübe ve takıma zarar veriyor” dedi.

 

ÇAKIR’DAN EMPATİ VURGUSU

Büyükşehir Belediye Başkan ve aynı zamanda Erzurumspor’un Onursal Başkanı olan Mehmet Sekmen’in geçtiğimiz hafta bir takım açıklamalar yaptığını hatırlatan ABB Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, “Herkes empati yapmalı ve kendini Mehmet Sekmen’in yerine koymalıdır. Onca emek veriyorsunuz, maddi-manevi destekler sağlıyorsunuz, iki kez üst üste Süper Lig’e çıkma başarısı elde etmenin yanı sıra, alt liglerde art arda şampiyon oluyorsunuz; ancak hedef tahtasına da yine siz oturtuluyorsunuz. Hepimiz insanız ve nefis taşıyoruz. Dolayısıyla hiçbirimiz böyle bir muameleyi kabul edemeyiz. Bu yüzden camianın bir an önce toparlanması, kenetlenmesi, bir araya gelmesi ve alt edilemez bir güce dönüşmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

KOL KIRILIR, YEN İÇİNDE KALIR

ABB Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, “Meşhur bir atasözü vardır, der ki: ‘kol kırılır, yen içinde kalır’ diye. Kendi içimizde tartışmamız gereken hususlar olur, hatalarımız olur, hata yapanlar olur, bunlar doğaldır. Çünkü insanın olduğu yerde hata muhakkak olacaktır. Ancak hatalarımızı bertaraf etmeye çalışırken dahi attığımız adımlara dikkat etmeli, eleştirirken bile baltayı kendi ayağımıza vurmamaya özen göstermeliyiz. Fakat şu anda yaşadığımız süreci tam da bu hal ifade ediyor. Hepimizin ortak paydası Erzurumspor, bunda hepimiz mutabıkız. Ancak tamamen iyi niyetle attığımız adımlarla farkında olmadan birbirimizi eziyor, kırıp ve döküyoruz. Bu halden bir an önce kurtulmalı ve hepimiz isimler üzerinden cepheleşmek, ayrışmak ve bölünmek yerine kenetlenmeli ve aynı hedefe odaklanmalıyız” şeklinde konuştu.