Yerel Haber Girişi : 06 Nisan 2021 12:57

BU SON ŞANSIMIZ!

Küme düşmeme mücadelesi veren Büyükşehir Belediye Erzurumspor, sezonun 33’üncü haftasında yarın Gençlerbirliği ile karşı karşıya gelecek.

Deplasmanda oynanacak maç için hazırlıklarını sürdüren mavi beyazlı ekipte, Konyaspor hezimetinin üzüntüsü yaşanırken, Teknik Direktör Yılmaz Vural’ın ise, Gençlerbirliği maçına özel bir oyun kurgusu planladığı konuşuluyor. Rakiplerinin 32’nci haftayı puanla kapattığı Süper Lig’de, Erzurumspor’un mağlup olması sebebiyle taraftarlar da büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Kimi taraftarlar, artık her şeyin sona erdiğini düşünürken, bazı taraftarlar ise, son maça kadar ümitlerin diri tutulması gerektiğini düşünüyor. Matematiksel olarak ligde kalmanın halen daha mümkün olduğuna vurgu yapan taraftarlar, Dadaş’ın Konyaspor karşısında oynadığı futbolun sezonun en kötü oyunu olduğunu vurgulayarak, “Konyaspor maçı böyle oldu diye sonraki maçlar da böyle olacak değil. Yılmaz Vural hocanın bu duruma mutlaka müdahale edeceğine inanıyoruz” diye konuştular.

 

TARAFTARDAN VURAL’A ÇAĞRI VAR

Vural’a seslenen taraftarlar, Gomes yerine Oltan’ın ilk 11 oynaması gerektiğini vurgulayarak, “Gomes’un bu saatten sonra gol atmasını beklemek yapılacak en büyük yanlış olacaktır. Sağ bek oyuncumuz Butko’ya mutlaka görev verilmeli, Obertan’ın bu takımın olmazsa olmazı olduğu unutulmamalıdır. Konyaspor mağlubiyeti takımı küme düşme potasına iyice zorlamış ve büyük bir sıkıntının içerisine sokmuştur. Yarın da Gençlerbirliği karşısında mağlup olursak; artık kesinlikle ligden düştüğümüzün resmidir. Sahada ruhsuz bir futbol sergileyen oyunculara bu durum iyice anlatılmalı, savaşmaları gerektiği öğretilmelidir. Çünkü takım bu sezon da ligden düşerse bunun altında herkes kalır” şeklinde konuştular.