Yerel Haber Girişi : 07 Ekim 2021 10:51

Bürokrasiye Erzurum damgası

Elazığ’a Vali, Şırnak’a da üçü bir arada Erzurumlu Vali Yardımcısı atandı. 

Şırnak’a Erzurumlu 3 Vali Yardımcısı birden atandı. Erzurum’un yetiştirdiği birbirinden özel bürokratlardan olan Ali Erdoğan, Murat Ekinci ve M. Emre Canpolat, Şırnak’a aynı anda Vali Yardımcısı olarak atandı. Üç Dadaş Vali Yardımcısı ile yönetilecek olan Şırnak’ta memnuniyet en üst düzeydeyken, çiçeği burnundaki yöneticileri ilk ziyaret eden de TDED Başkanı Murat Ertaş oldu. Şırnak Vali Yardımcıları Ali Erdoğan, Murat Ekinci ve M. Emre Canpolat’la makamlarında bir araya gelen Ertaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Gittik gördük, Şırnaklılar üç Dadaş’ı benimsemiş, onlar da Şırnak'ı... Rabbim muvaffak eylesin... Üçüne de maşallah” ifadelerini kullandı. Erzurum’da da sevinçle karşılanan bu gelişme, Dadaşların bürokraside giderek çok daha fazla söz sahibi olmaya başladığının işareti olarak değerlendirildi.

 

ELAZIĞ VALİSİ DE ERZURUMLU

Öte yandan Şırnak’a atanan Erzurumlu 3 Vali Yardımcısı dışında sevindiren bir başka haber de Elazığ’dan geldi. İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Dr. Ömer Toraman, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Elazığ Valisi olarak atandı. Erzurum Tortum doğumlu olan Toraman, Ankara’da çeşitli kademelerde yöneticilik yapmış ve uzun bir zamandır da, İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürütüyordu. Süleyman Soylu’nun da katkılarıyla Elazığ’a Vali olarak atanan Toraman, memleketi Erzurum’un göğsünü kabartırken, yapılan bu atama Elazığ halkını da sevindirdi. Elazığ’da daha önce de görev yapmış olan Toraman, yaşadığı mutluluğu takipçileriyle sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla da ifade etti.

 

BÜROKRASİDE KAN KAYBI VARDI

Bu arada Erzurumlu bürokratların Türkiye’nin dört bir yanında üst düzeylerde görevlere getirilmesi karşısında mutluluk duyan Dadaşlar ise, “Erzurum doğumlu bürokratların bürokrasiden silinmeye başladığı bir dönemde vali ve vali yardımcılığı gibi görevlere yeniden Erzurumlu bürokratların getirilmesi mutluluk verici oldu. Umuyoruz Dadaş bürokratlara her gün yenileri eklenir ve Erzurum bürokraside giderek nüfuz kazanır” dediler.