Yerel Haber Girişi : 17 Temmuz 2021 14:56

Büyük buluşma bugün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılışlara katılmak ve Dadaşlarla buluşmak üzere bugün Erzurum’a geliyor. Saat 15.30’da Cumhuriyet Caddesi’nde Erzurum halkıyla buluşacak olan Erdoğan, maliyetleri milyarları bulan yatırım ve hizmetlerin toplu açılışını yapacak. Eski hükümet meydanında gerçekleşecek olan büyük buluşmada Erdoğan Dadaşlara hitap edecek. Tüm hazırlıkların tamamlandığı buluşma için Erzurum’da adeta seferberlik ilan edilirken, Erzurum halkı da buluşma saatini beklemeye başladı. En son 2019 yerel seçimler öncesinde Erzurum’a gelen

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Erzurum’dan vereceği mesajların Türkiye ve dünya gündemine oturması beklenirken, Dadaşların bu buluşmaya her zaman olduğu gibi yine çok büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor. Dadaşlar, “Cumhurbaşkanımızı özlemiştik; onu bağrımıza yeniden basacak, uzun bir aradan sonra yeniden hasret gidereceğiz” dediler.

 

DADAŞLAR ERDOĞAN’A MİNNETTAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Erzurum’a gösterdiği yakın ilginin herkes tarafından bilindiğini anlatan Erzurumlu vatandaşlar, “Şehrimiz kış turizminin merkezi haline geldi, çünkü bu alanda yapılan yatırımların hepsinin altında Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası var. Tarımda, hayvancılıkta ve yerel yönetim hizmetlerinde büyük mesafeler kaydettik, çünkü bu hizmetlerin öncülüğünü Sayın Cumhurbaşkanımız yaptı. Erzurum’da bugün en ücra yerleşim merkezine bile gidilse, AK Parti hükümetlerinin yaptığı yatırım ve hizmetler göze çarpar. Böyle bir lidere sahipken bize düşen en büyük sorumluluk ise, Cumhurbaşkanımızı ve liderimizi sahipsiz bırakmamak olacaktır. Biz de bu sorumluluğun gereğini yapacağız ve liderimizi bağrımıza basacak ve her daim yanında olduğumuzu göstereceğiz” diye konuştular.

 

SALGINLA MÜCADELE TEDBİRLERİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Erzurum ziyaretinde salgın tedbirleri de en üst düzeyde olacak. Salgınla mücadele kapsamında her türlü ayrıntının düşünüldüğü büyük buluşmada maske kullanımına yönelik özel tedbirler alınacak.

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı ise, büyük buluşmanın gerçekleşeceği saatte tüm teşkilatlarıyla birlikte meydanda olacak. Kadın ve Gençlik Kolları teşkilatlarının teyakkuz halinde bulunacağı Erzurum buluşmasında Dadaşlar AK lidere bir kez daha kucak açacak ve bağrına basacak.