Yerel Haber Girişi : 06 Nisan 2021 12:59

Büyükşehir, bölgenin dinamosu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bölge il ve ilçe belediye başkanlarının da uğrak noktası haline geldi.

Başkan Mehmet Sekmen’in, aynı zamanda Doğu Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı olması sebebiyle Erzurum’u adeta mesken tutan bölge belediye başkanları, Sekmen’le sık sık bir araya gelerek istişare ve görüş alışverişinde bulunuyor. Bu kapsamda Iğdır Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, AK Parti Iğdır İl Teşkilat Başkanı Osman Toka, AK Parti Tuzluca İlçe Başkanı Mehmet Öner’i konuk eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, misafirleriyle sohbet edip, görüş alışverişinde bulundu. Başkan Sekmen’e Tuzluca’da yürütülen belediye çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Tuzluca Belediye Başkanı Türkan, Başkan Sekmen’in tecrübelerinden faydalanıyor olmanın büyük bir kazanım olduğunun altını çizdi.

 

SEKMEN’DEN BÖLGESEL KALKINMA VURGUSU

Görüşmede bölgenin yöresel kalkınmasını sağlayacak yerel yönetim adımları üzerinde durulurken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, Iğdrlı konuklarına çeşitli önerilerde bulundu. Görüşmeden hayli memnun ayrılan Iğdır heyeti, Başkan Sekmen’e teşekkür ederken, başkan Sekmen de, bütün kurum ve kuruluşlarla her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yerel kalkınmanın önemine vurgu yaptığı değerlendirmesinde; “Bölge belediyeleri olarak bu bağlamda üzerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Biz, kalkınmanın yerelle başlayacağı ve bu yolla mümkün olacağı kanaatindeyiz. Dolayısıyla bölgemizdeki bütün şehirlerle yerel yönetim hamleleri noktasında sürekli koordinasyon halindeyiz. Çünkü en sağlam kalkınma modelini, önce yerel, ardından bölgesel ve daha sonra ulusal kalkınma adımları teşkil eder. Biz de adımlarımızı işte bu doğrultuda atıyoruz” diye konuştu.

 

O BİZİM İÇİN BİR AĞABEY…

Iğdır Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan ise, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i her aradıklarında yanlarında bulduklarını söyleyerek, “O bizim için sadece belediye başkanı değil, aynı zamanda bir lider ve örnek bir ağabey. Kendisinin bilgi, birikim ve deneyimlerinden her fırsatta istifade ediyor ve yararlanıyoruz. İlgisi, alakası hep üst düzeyde oluyor. Biz de bu yaklaşımından dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.