Yerel Haber Girişi : 14 Ekim 2021 10:52

Büyükşehir’de Kızıl Elma buluşması

Büyükşehir’de Kızıl Elma buluşması

Erzurum Kızıl Elma Gençliği Harekâtı Başkanı ve ekibi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti. Saim Kaya’nın başkanı olduğu Kızıl Elma Gençliği Harekâtı, Meclis salonunda bir araya geldiği Başkan Sekmen’le hem sohbet etti, hem de görüş alışverişinde bulundu. Başkan Sekmen, gençleri milli ve manevi hassasiyet içerisinde görmenin büyük bir mutluluk olduğunu ifade ederek, “Gençlerimiz bizim yarınlarımızı ve geleceğimizi ifade ediyor. Son zamanlarda Z kuşağı denilen bir kavram var ve gençliğimize yönelik bir takım imalarda bulunuluyor. Hâlbuki bizim anlayışımızda ve kültürümüzde Z diye bir kuşak yok. Bizim kültürümüzde ahlaklı, kültürlü, milli ve manevi açıdan donanımlı, saygılı ve sevgi dolu bir gençlik var. Bizim gençliğimiz işte bu kadar özel ve değerli” dedi.

BAŞKAN SEKMEN BİLGİ ALDI

Erzurum Kızıl Elma Gençliği Harekâtı Başkanı Saim Kaya’dan topluluğun yürüttüğü çalışmalar ve etkinlikler hakkında bilgiler alan Mehmet Sekmen, gençleri millete hizmeti amaç edinmiş olarak görmenin büyük anlam taşıdığının altını çizdi. Saim Kaya ve beraberindeki genç ekibine hassasiyetleri ve çalışmalarından dolayı teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Bizde bu gençlik olduktan sonra Allah’ın izniyle sırtımız yere gelmez. Çünkü dinini, diyanetini, dününü ve geçmişini bilen bir gençlik, geleceğe emin adımlarla yürür. Erzurum’da biz de çevremizde böylesi gençleri ve oluşumları görmekten çok mutluyuz. Büyükşehir Belediyesi olarak; dün olduğu gibi, bugün ve bundan sonra da gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

BAŞKAN SEKMEN’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, Erzurum’a yapılan hizmetler ve belediyecilik hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Erzurum Kızıl Elma Gençliği Harekâtı Başkanı Saim Kaya ise, “Biz halka hizmeti hakka hizmet etmek olarak gören bir anlayışa sahibiz ve bu anlayışa sahip herkesi başımızın üstünde taşırız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen de, Erzurum’da yaptığı işlerle ve memleketimize hizmet için sergilediği özveri ve gayretle her türlü takdiri hak ediyor. Kızıl Elma Gençlik hareketi olarak biz de kendisine teşekkür ediyoruz ve her daim yanında olacağımızı ifade ediyoruz” diye konuştu.