27 Kasım 2020 Cuma
Anasayfa > Yerel > Büyükşehir’den çok güzel hareketler

Büyükşehir’den çok güzel hareketler

22.10.2020 12:36 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’da sokak sağlıklaştırma ve kamulaştırma çalışmaları göz doldurmaya başladı.
Büyükşehir’den çok güzel hareketler

 

 

Erzurum’da sokak sağlıklaştırma ve kamulaştırma çalışmaları göz doldurmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen projeler sayesinde köhne sokaklar ve evler birer estetik harikasına dönüşürken, özellikle Yeğenağa Mahallesi’ndeki dokunuşlar, Büyükşehir’in projelerinin ne kadar isabetli olduğunu da gözler önüne serdi. 

Şehrin belli başlı noktalarında yürütülen sağlıklaştırma ve kamulaştırma çalışmalarının taşıdığı önem, geçmişe ait fotoğrafların ortaya çıkmasıyla çok daha iyi anlaşılmış oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler, Erzurum’un nereden nereye taşındığını çok daha net bir biçimde ortaya koydu. 

ERZURUM TARİHİNDE BİR EŞİ DAHA YOK

Erzurum Kalesi etrafında yürütülen Kültür Yolu projesi ile şehrin dört bir yanında uygulanan Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarıyla ilgili olarak bir değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Erzurum’da uyguladığımız bu iki proje sayesinde şehrimizi estetik açıdan çok önemli noktalara ulaştırdık. Erzurum’un tarihinde görülmemiş bir kamulaştırma ve ıslah çalışmaları yaparak şehir merkezini virane halden kurtardık. Tarihi yapıları gün ışığına çıkarttık, turizmin istifadesine sunduk. Dolayısıyla Kültür Yolu projemiz Erzurum tarihine geçecek nitelikte bir çalışma olmuştur” diye konuştu.

 

SOKAKLARDA ESTETİK BİR ATILIM

Öte yandan sokak sağlıklaştırma ve cephe yenileme çalışmalarıyla da ön plana çıkan Büyükşehir Belediyesi’nin Erzurum’un tarihi ve kültürel dokusunu da koruduğunu anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, özellikle tarihi Erzurum evlerinin korunup muhafaza edilmesi noktasında aktif bir rol üstlendiklerini kaydetti. Belli başlı sokak ve güzergahlarda uyguladıkları söz konusu projeyle şehir merkezi be ilçelerde estetik bir atılım gerçekleştirdiklerini anlatan Mehmet Sekmen, “Farkı anlayabilmek için sokaklarımızın önceki ve sonraki hallerine bakmak yeterli olacaktır” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri