POLİTİKA Haber Girişi : 07 Nisan 2021 11:13

CHP ilçe başkanı AK Parti´ye geçti

Bursa´nın dağ ilçesi Orhaneli´nde önceki dönem Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığı yapan Ahmet Güneş partisinden istifa ederek AK Parti´ye üye oldu.
Orhaneli AK Parti ilçe teşkilatında düzenlenen törende Ahmet Güneş´e Bursa İl Başkan Yardımcısı Osman Öztürk AK Parti rozetini taktı. AK Parti Orhaneli İlçe Başkanı Ramazan Turhan, "Orhaneli´de bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Daha öncesinde CHP ilçe başkanı olarak görev yapan arkadaşımız Ahmet Güneş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 2023 tam bağımsız hedefleri ve dünya lideri olduğundan dolayı AK Parti´ye üye olmak istediğini bizlere bildirdi. Biz de teşkilatımız olarak sevinçle karşılayıp parti teşkilatımıza üyeliğini kabul ederek gerçekleştirdik. 2023 seçimlerinde inşallah AK Parti bayrağını Orhaneli´de dalgalandıracağız" dedi.
İlçe Başkanı Ramazan Turhan´ın Orhaneli ilçesine hizmet ve çalışmalarından dolayı etkilendiğini ifade eden Güneş ise, "CHP´den istifa ederek Başkan Turhan ile beraber Orhaneli´ye hizmet etmeye karar verdim. Bu sıcak karşılamadan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah ilçemize hizmet için hep beraber çalışacağız" diye konuştu.
Güneş, bildiri yayınlayan 103 subay için de şunları ekledi:
"Geçmiş dönemlerde Türkiye´de gerçekleştirilen darbelerden bahsedecek olursak hiçbir lidere yaramamıştır. Milli iradeye saygısızlık ve pervasızlıktır."
Ahmet Güneş, 2013- 2015 yıllarında Orhaneli ilçesinde CHP ilçe başkanlığı görevini yürüttü.