Yerel Haber Girişi : 24 Kasım 2021 12:12

Dadaş Genel Müdür’e ziyaretçi akını

Son dönemlerde bürokraside esen Dadaş rüzgarı devam ederken, bunlardan sonuncusu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda yaşandı. Bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü görevine atanan Erzurumlu Mehmet Demircioğlu’na “hayırlı olsun” ziyaretleri devam ederken, hemşehrisine bir sürpriz de Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den geldi. Başkan Mehmet Sekmen, Genel Müdür Mehmet Demircioğlu’nu makamında ziyaret etti, hayırlı olsun dileklerini iletti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün çok önemli bir görev olduğunu ifade ederek, “Böylesine önemli bir vazifenin sorumluluğunun Dadaş bir hemşehrimize verilmiş olmasından mutluluk duyduk. Mehmet Demircioğlu kardeşime yeni görevinde başarılar diliyorum. İnşallah güzel işler yapacak, sorumluluğunu bihakkın yerine getirecek ve bizim göğsümüzü kabartacak” ifadelerini kullandı.

 

GAZİANTEP’İN VALİSİ DE DADAŞ

Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Mehmet Demircioğlu, geçtiğimiz günlerde de Gaziantep’in Dadaş Valisi Davut Gül’le bir araya gelmişti. Beraberinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Fatma Şahin’le birlikte Genel Müdür Demircioğlu’nu ziyaret eden Vali Davut Gül, hemşehrisiyle hem sohbet etmiş, hem de yeni görevinde başarıl dileklerini iletmişti.

Ankara’daki Erzurumlu bürokratların adeta akın ettiği Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda yaşandı. Bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nde personeller de Demircioğlu’ndan övgüyle söz ediyor.

 

ERZURUMLU BÜROKRATLAR HER YERDE

Dadaşlar, Erzurumlu bürokratların Türkiye’nin dört bir yanında görev alıyor olmasının sevindirici olduğunu ifade ederek, “Şu anda çok sayıda vilayette Erzurumlu valiler görev yapıyor. Yine Ankara’da genel müdürlük düzeyinde yine çok sayıda Dadaş var. Bize de bu durumdan gurur duymak ve iftihar etmek düşüyor. Allah hepsine güç ve kuvvet versin. Hemşehrilerimizi yalnız bırakmamalı ve onların başarılarıyla daima gurur duymalıyız” dedi.