Yerel Haber Girişi : 16 Temmuz 2021 13:30

DADAŞ HARIL HARIL

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da yeni sezon hazırlıkları tamgaz devam ediyor. Pazar günü Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’la planlanan hazırlık maçıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Dadaşlar her günü çift idmanla tamamlıyor. Kuvvet ve dayanıklılık antrenmanlarına yoğunlaşan mavi beyazlı ekip, çift ve tek kale maçlarla teknik-taktik çalışması yaparken, Teknik Direktör Erkan Sözeri ise, talebelerini bir an olsun yalnız bırakmıyor. TFF 1. Lig’in en dinamik ve sağlam ekibini oluşturabilmek için plan üstüne plan yapan Sözeri, yanı sıra transfer çalışmalarını da boş bırakmıyor. B.B. Erzurumspor’da bir-iki gün içerisinde 3 yabancı futbolcuya birden imza attırılacağı konuşulurken, yönetimin bu konudaki çalışmalarını titizlik içerisinde yürüttüğü ifade ediliyor.

 

TARAFTARDAN UYUM SORUNU VURGUSU

Erzurumsporlu taraftarlar, sezonun başlamasına kısa bir süre kaldığını ve transfer sürecinin yakında sona ereceğini belirterek, “Yeni sezonun fikstürü de çekildi, bir ay içerisinde maçlar başlayacak. Bu dönemde transferlere hız verir ve kamp çalışmalarına katılım tam olarak sağlanabilirse; futbolcular arasındaki uyum da gelişir. Eğer transferlerde sona kalır ve sezonun başlamasına bir-iki hafta kalana kadar ideal kadroyu oluşturamazsak; sezonun ilk haftaları takım oyuncularının birbirini tanıması ve uyum sağlamaya çalışmasıyla geçer. Bu da bizim için dezavantaj teşkil eder” diye konuştular.

 

BİLAZER: LİGE DAMGA VURACAĞIZ

Öte yandan Sportif Direktör Muzaffer Bilazer de, oluşturmaya çalıştıkları Erzurumspor kadrosunun lige damgasını vuracak bir ekip olacağını dile getirerek, “Güzel işler yapacağız, güzel sonuçlar alacağız ve takımımızı hakkı olan Süper Lig’e inşallah yeniden taşıyacağız. Tabi bu aynı hedefe hep birlikte odaklanmakla mümkün olacak. Bu anlamda camiamızdan aldığımız enerji bizi çok daha güçlü kılıyor” dedi.