Yerel Haber Girişi : 11 Eylül 2021 12:45

DADAŞ’IN ÇETİN SINAVI

B.B. Erzurumspor, TFF 1. Lig’in 4’üncü haftasında bugün Manisa FK ile karşılaşacak. Ligin iddialı ekiplerinden olan Ege temsilcisi karşısına yeni transferleri ve hücuma dayalı yeni bir oyun anlayışıyla çakacak olan mavi beyazlı ekip, söz konusu maçı galibiyetle tamamlayarak puanını 9’a çıkarmayı planlıyor. Milli maç arasının hemen ardından oynayacağı birbirinden zorlu maçlarla taraftarının karşısında çetin bir sınav verecek olan Dadaşlar, Manisa FK maçının ardından evinde Ümraniyespor’u konuk edecek. Erzurumspor’un bir sonraki rakibi ise, sezon başından bu yana hiç yenilgisi bulunmayan Eyüpspor olacak. Teknik Direktör Erkan Sözeri, takım olarak milli maç arasını oldukça verimli geçirdiklerini ve sıkı bir hazırlık programı uyguladıklarını belirterek, “Bu sıkı hazırlık döneminin meyvelerini kesinlikle toplayacağız” dedi.

 

KADRO DERİNLİĞİ KAZANDIK

Yaz dönemi transfer sezonunun sona erdiğini ve takıma bu süreçte çok ciddi takviyeler yaptıklarını kaydeden Teknik Direktör Sözeri, “Takımda takviye yapılması gereken mevkilere genç ve tecrübeli isimler aldık. Takımımızın direnci yükselmekle birlikte kadro derinliği anlamında da avantajlarımız oldu. Futbolcularımız arasındaki uyum geliştikçe futbol adına güzellikler peş peşe gelecek” diye konuştu.

 

TARAFTARLARIN BEKLENTİSİ

Öte yandan Erzurumsporlu taraftarlar ise, milli maç arası sonrası çıkılacak 3 maçın çok önemli olduğunu dile getirerek, “Bu maçlardan galibiyetle ayrılmak demek, ligdeki iddiamızı ortaya koymak açısından önemli. Kaldı ki, şampiyonluk hedefimizde bu üç takım karşısında galibiyet elde etmek bize çok daha büyük avantajlar sağlayacak” şeklinde konuştu.