Yerel Haber Girişi : 26 Kasım 2021 09:47

DADAŞ İŞİ SIKI TUTUYOR

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, TFF 1. Lig’in 14’üncü haftasında oynayacağı Tuzlaspor maçının hazırlıkları dün kar yağışı altında sürdürdü. Teknik Direktör Erkan Sözeri ve yardımcılarının nezaretinde yapılan idmanlar düz koşu ve ısınmayla başladı. Bireysel, grup ve takım halinde yürütülen taktik ağırlıklı çalışmaların ardından günü tamamlayan mavi beyazlı ekip, çalışmalarını hafta sonunda da devam ettirecek. Pazar günü İstanbul’a hareket edecek olan Erzurumspor kafilesi, maçın oynanacağı saate kadar İstanbul’da kampa girecek. Teknik Direktör Erkan Sözeri, kar altında yapılan idmanların futbolcularına keyif verdiğini belirterek, bunun aynı zamanda iklim şartlarını avantaja çevirmeye de yarayacağını söyledi.

 

HER MAÇ BİZİM İÇİN FİNAL

“Her maça bir final maçı gözüyle bakıyoruz” diyen Teknik Direktör Erkan Sözeri, bu ligin her türlü sürprize açık ve bir o kadar da zor bir lig olduğunu ifade etti. Tuzlaspor maçını galibiyetle taçlandırmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını kaydeden Sözeri, Boluspor maçı üzerinde sıkı bir analiz yaptıklarını ve futbolcularla birlikte bu maçtan çok önemli dersler çıkarttıklarını söyledi.

 

AVANTAJI DEĞERLENDİRMELİYİZ

Sözeri, “Zirve yarışımızın devam ettiği ligde her maç bizim için çok önemli. Bu yüzden Tuzla’dan da puanlarla dönmemiz gerektiğini çok iyi biliyoruz. Son iki haftalık periyod, rakiplerimizin oynadığı maçların skoları sayesinde bizim için bir avantaja dönüştü. Bizim de bu avantajı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.