Yerel Haber Girişi : 11 Haziran 2021 08:29

Dadaş kongreye kilitlendi

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da, transfer fitili 17 Haziran’da yapılacak olan kongrenin ardından ateşlenecek. Sportif Direktör Muzaffer Bilazer, takıma dahil edilecek futbolcuların belirlenmesi için çok kapsamlı bir liste oluşturduklarını ve çok sayıda görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, sürece somut anlamda start vermek ve imzaları atmak için 17 Haziran’ı beklediklerini söyledi. Takımdaki yabancıların son durumunun da yine kongrenin ardından netlik kazanabileceğini belirten Bilazer, halihazırda sil baştan bir takım oluşturma noktasında bulunduklarının altını çizdi. Hiçbir futbolcunun yerinin doldurulamaz olmadığına vurgu yapan Muzaffer Bilazer, “Erzurumspor’a faydalı olacak isimler kazandırılması noktasında çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Futbolda gelen olur, giden olur, bunlar bu işin doğasında var. Önemli olan ihtiyaçları bilmek ve ona göre bir planlama yapmaktır” diye konuştu.

 

TARAFTARLAR ÇOK ENDİŞELİ

Öte yandan Erzurumsporlu taraftarlar ise, 17 Haziran’da yapılacak olan kongre yüzünden takımın çok zaman kaybettiğini dile getirerek, TFF 1. Lig’deki diğer takımların her gün yeni bir transfer duyurusu yaptıklarını hatırlattı.

Erzurumsporlu taraftarlar, “Rakiplerimiz bu süreçte hiç boş durmuyor ve deyim yerindeyse çok etkili isimleri kadrolarına kazandırmaya devam ediyorlar. Umuyoruz bu sürecin sonunda zararlı çıkan biz olmayız. Çünkü kongre süreci, başkanlık tartışmaları, Onursal Başkan Mehmet Sekmen’in takımın üzerinden elini çektiği yönündeki açıklamaları sebebiyle kulüpte bir belirsizlik ve karamsarlık havası var. İnşallah bu sürecin sonunda iş işten geçmemiş olur” şeklinde konuştular.

 

BAŞKAN SEKMEN’E ÇAĞRI VAR

Başkan Mehmet Sekmen’e de çağrıda bulunan taraftarlar, “Erzurumspor’un desteğe belki de en çok ihtiyacının olduğu bir dönemde Sekmen Başkan’ın bu işten elini çekmesini kabul etmiyoruz. Sekmen Başkan bu takımla birlikte hep var olmalıdır, yanında durmalıdır. Çünkü bu işler tribünlere oynamakla olmuyor” dediler.