Yerel Haber Girişi : 01 Nisan 2021 10:01

DADAŞ KONYA’YA BİLENİYOR

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Pazar günü oynayacağı Konyaspor maçının hazırlıklarını aralıksız devam ettiriyor.

Geçtiğimiz hafta yaşanan Teknik Direktör krizini çabuk atlatan ve jet hızında bir anlaşmaya yola Yılmaz Vural’la devam kararı alan mavi beyazlı kulüpte, gözler Pazar günü oynanacak Konyaspor maçına çevrildi. Erzurumspor’un Süper Lig’de kalması noktasında milat niteliğindeki maç için hazırlıklarını sürdüren mavi beyazlı futbolcular, daha şimdiden 3 puana odaklandı. Sezonun sonuna kadar 10 maça çıkacak olan mavi beyazlı ekipte sakatlık bulunmazken, Teknik Direktör Yılmaz Vural ise, bir yandan yeni takımını çalıştırıyor, diğer yandan da geçmiş maçların analiz ve değerlendirmesini yapıyor.

 

BERABERLİK ATMOSFERİ GÜÇLENİYOR

Erzurumsporlu taraftarlar, Yılmaz Vural’ın başarılı olacağını düşünürken, camiadaki birlik ve beraberlik atmosferi ise giderek güç kazanıyor. Şehrin neredeyse birbirine kenetlendiği süreçte mavi beyazlı takımdan en az 4 galibiyet ve birkaç maçtan da beraberlik bekleyen taraftarlar, Yılmaz Vural’la bunun mümkün olacağını düşünüyor.

Erzurumsporlu taraftarlar, Yılmaz Vural’ın gol yollarındaki sorunu çözmesi halinde takımı ligde tutabileceğini belirterek, “Takımımızın mücadele becerisi yüksek; ancak ne var ki gol yollarında sorunlar yaşıyoruz. Yılmaz Hoca’nın bu sorunu çözeceğini düşünüyoruz. Takımımız da bu yönde konsantre olursa, başarı kendiliğinden gelecektir” diye konuştular.