Yerel Haber Girişi : 06 Ekim 2021 10:47

Dadaş masada mağlup!

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Ankaragücü’ne kaybettiği üç puan, camianın moralini alt-üst ederken, hakem skandallarına da bir yenisi daha eklenmiş oldu. Sezon başından bu yana hakem hataları ve istismarlarına kurban edilen Erzurum’da, türkiye Futbol Federasyonu ve MHK’na karşı somut bir tavır sergilenemezken, bu duruma yönetimin de sessiz kalışı tepkilere neden oldu. Erzurumsporlu taraftarlar, hakemler aracılığıyla sürekli engellenen mavi beyazlı takım için artık yumruğu masaya vurma zamanının geldiğini ifade ederek, “Ucundan tutulacak kupa olduğu zaman birbirleriyle yarışa girenler, Erzurumspor’un hakkı alenen çalınırken neden susuyor?” diye sordular. Erzurum siyasetini ve sivil toplum kuruluşlarını yine Erzurum’un bir değeri olan Erzurumspor’a sahip çıkmaya çağıran taraftarlar, “Bu suskunluk hali devam ettikçe Erzurum’u ve Erzurumspor’u katletmeyi sürdürecekler” uyarısında bulundular.

 

ERZURUM’UN ALENEN HAKKINI YİYORLAR!

Futbolun sonuç odaklı bir oyun olduğunu, kaybedeni gibi kazananının da muhakkak olacağını dile getiren Erzurumsporlu taraftarlar, “Ancak MHK tarafından Erzurumspor maçlarına atanan tüm hakemler, bu takımı nasıl alaşağı ederiz diye çabalıyor. Bu durum çok bariz bir biçimde ortadayken, şehrin hakkını ve hukukunu savunması gerekenlerden ses bile çıkmıyor. Bu şehrin takımının hırpalanmasına ve örselenmesine ne zaman itiraz edecekler, seslerini ne zaman yükseltecekler?” diyerek, şehrin siyaseti ve sivil toplum kuruluşlarına yüklendiler.

Erzurumspor yönetimini de eleştiren taraftarlar, “Bir yönetim bu kadar mı etkisiz eleman kalır? Bir yönetim bu olup biten karşısında bu kadar mı duyarsız, bu kadar mı sakin kalır?” diye sordular.