Yerel Haber Girişi : 10 Haziran 2021 09:18

DADAŞ’TA GÜNDEM YOĞUN

B.B. Erzurumspor’da kongre süreci devam ederken, camianın gündemi sürekli değişiyor.

Erzurumspor Sportif Direktörü Muzaffer Bilazer’in dün yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü. “Listemizdeki hocalarla ve futbolcularla görüşmelerimizi tamamladık. İmzaların resmiyete dökülmesi için 17 Haziran’ı bekliyoruz. Kongre ile birlikte artık transferlerimizi tamamlayarak 1 Temmuz’da takımı kampa almayı planlıyoruz” şeklindeki açıklamasıyla hem taraftarların, hem de sosyal medyanın gündemine oturan Bilazer, camiayı merak içinde bırakırken, kongre sürecinde ise sıcak gelişmeler devam ediyor. Adaylık için resmi açıklamasını hem sosyal medya ve hem de katıldığı bir televizyon programı üzerinden yapan Demirhan’ın nasıl bir yol haritası izleyeceği merak edilirken, taraftarın endişesi ise devam ediyor. Erzurumsporlu taraftarlar, “Erzurumspor gündemi o kadar çabuk değişiyor ki, ne olup bittiği bir türlü anlaşılamıyor” görüşünü taşıyor.

 

KARAKAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Erzurumsporlu taraftarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in elini kulübün üzerinden çektiğini açıklamasının ardından yaşananlardan endişe duymaya başladıklarını ifade ederek, daha önce yönetime aday olduğunu açıklayan Kürşat Karakaş’ın açıklamaları da dikkat çekti.

Karakaş’ın; “Burada Erzurumspor dinamosunun dişlisinin en önemli parçası Onursal Başkanımızdır. Onu kaybetmek demek Erzurumspor’u kaybetmek demektir. Biz bu bilinçle çalışıyoruz. Onun varlığı ile biz bu işin üstesinden geliriz” şeklindeki açıklaması, taraftarlardan tam destek görürken, efsane kaptanın en dikkat çekici ifadesi ise, “Bu kulüp 3. Lig, 2. Lig kulübü değil. Mali külfeti çok ağır… Bu ne benim ne de bir başkasının tek başına altından kalkacağı bir durum değil” oldu.

 

HÜSEYİN ÜNEŞ’TEN YALANLAMA

Öte yandan B.B. Erzurumspor’da başkanlık için Hüseyin Üneş’in de adaylık düşündüğü yönündeki iddialar ise, bizzat ilk ağızdan yalanlandı. Erzurumspor’un eski Kulüp Başkanı Hüseyin Üneş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; böyle bir düşüncesinin olmadığının altını çizerek, bu doğrultuda hazırlıklar yaptığı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu kaydetti.