Yerel Haber Girişi : 18 Ağustos 2021 11:14

DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Geçtiğimiz hafta yaşanan transfer tahtası krizi, aynı zamanda Erzurumspor’un kanayan bir yarasını da gözler önüne serdi. Samuel ve Estrela’nın forma giyemediği maç, mavi beyazlı takımın transfere duyduğu ihtiyacı iyice gün yüzüne çıkarttı. Erzurumsporlu taraftarlar,  kadro derinliği olmayan ve alternatif oyuncusu olmayan bir takımın değil şampiyon olmak, ancak küme düşmemeye oynayacağını belirterek, “Diyelim ki ilerleyen haftalarda Samuel ya da Estrela sakatlandı ve sahalardan bir süre uzak kaldı. O zaman biz ne yapacağız? Yani böyle bir anlayış olabilir mi? Bir takımın kaderi bir ya da birkaç kişinin umuduna bırakılabilir mi?” diye sordular.

 

ERKAN SÖZERİ KENDİSİYLE ÇELİŞİYOR

Teknik Direktör Erkan Sözeri’nin basına yansıyan bazı açıklamalarına da tepki gösteren Erzurumsporlu taraftarlar, “Erkan Hoca, Menemenspor maçında takımının vasatın altında kaldığını ve rakibe karşı reaksiyon veremediğini söylüyor. Bunu ifade ederken de, hazırlık maçlarıyla mukayese ediyor. Çok ilginçtir, hazırlık maçlarının kesinlikle ölçü olamayacağını söyleyen de yine kendisiydi. Şimdi kalkmış, hazırlık maçlarındaki performansın sergilenememiş olmasından yakınıyor. Hâlbuki hazırlık maçları bu sorunların ve bugünlerin habercisi gibiydi. Keşke bu durumu bizler gibi Erkan Sözeri de görebilseydi” şeklinde konuştular.

 

TARAFTAR YÖNETİME SESLENDİ

Yönetimin elini çabuk tutmasını ve takıma en az 6-7 transfer birden yapmasını isteyen Erzurumsporlu taraftarlar, “Bizim yöneticilerimiz hatayı hep işte burada yapıyor! Tehlikeyi görüyor, ancak hamle yapmakta çok geç kalıyor. Sezon başlamadan tehlike ortadaydı, tedbir almadılar ve sonuç ortada. Aynı tehlike devam ediyor, fakat yönetim şu anda sadece seyrediyor. Normal şartlarda ve profesyonel bir yönetim anlayışında şu ana kadar 3-4 transferin jet hızıyla yapılmış olması gerekiyordu. Ama maalesef biz bekliyoruz, rakiplerimiz harıl harıl oyuncu transfer ederken, biz onları sadece seyrediyoruz” diye konuştular.