BİLİM VE TEKNOLOJİ Haber Girişi : 18 Eylül 2021 09:16

Denizli´nin Bilim ve Sanat Merkezleri TEKNOFEST finallerinde

Dünyanın en önemli Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olarak gösterilen TEKNOFEST finallerinde Merkezefendi Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi ile Pamukkale Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi ilimizi temsil edecek.
Ülkemiz genelinde yoğun bir başvuru ve değerlendirme sürecinin yaşandığı TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarında TEKNOFEST finallerine toplam 4 proje ile katılma hakkı kazanarak 21-26 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanında yerlerini alacak. TEKNOFEST 2021 Eğitim Teknolojileri yarışmasına (İlkokul seviyesi) Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi adına ´Mucit İkizler´ takımı olarak başvurduğu ´Mucit İkizler Haksayar´ projesiyle finale kaldı. 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul´da yapılacak olan final yarışmalarına takım üyesi olarak kurum öğrencisi Emir Bulut, Burak Bulut ile kurum Rehber Öğretmeni Hatice Hale Bulut danışmanlığında finale katılacak.

Pamukkale Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi TEKNOFEST yarışmalarına Ortaokullar arasında `Güvenli Ray Geçiş Sistemi´, liseler arasında "Liselerarası İHA" ve "Oyna Eğlen Kültürlen" isimli 3 Proje ile finallerde olacak.
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı açıklamada "Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye´nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarında finallere kalarak büyük bir başarıya imza atan Merkezefendi Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi ile Pamukkale Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezlerimizi tebrik ediyorum. Finallerde ilimizi başarı ile temsil edeceklerine inanıyorum. Öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.