20 Ağustos 2019 Salı
Anasayfa > Yerel > EGC’den ‘hayırlı olsun’ ziyareti

EGC’den ‘hayırlı olsun’ ziyareti

18.04.2019 09:41 12 14 16 18 yazdır
EGC yöneticileri, 31 Mart seçimlerinin ardından mazbatalarını alarak göreve başlayan merkez ilçe belediye başkanlarını makamlarında ziyaret etti.
EGC’den ‘hayırlı olsun’ ziyareti


Erzurum Gazeteciler Cemiyeti (EGC) Yönetim Kurulu, Palandöken, Yakutiye ve Aziziye belediyelerine çıkarma yaptı.

Metin Barlak başkanlığındaki EGC yöneticileri, 31 Mart seçimlerinin ardından mazbatalarını alarak göreve başlayan merkez ilçe belediye başkanlarını makamlarında ziyaret etti. Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan’ı ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerini ileten gazeteciler, yeni dönemin Erzurum için güzel gelişmelere vesile olması temennisinde bulundular. Uçar, Sunar ve Orhan’la bir süre sohbet eden EGC yönetimi, oldukça hareketli bir seçim süreci geçirildiğine dikkat çekerek, “Erzurum’daki seçimler demokrasiye yaraşır bir şekilde tamamlandı ve sonuçlandı. Neticeleri itibariyle de inşallah şehrimize hayırlı olur” vurgusunda bulundu.

 


BAŞKANLARA MEDYA SEKTÖRÜNÜ ANLATTI

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Barlak, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte ziyaret ettiği belediye başkanlarına, şehirdeki medya sektörüne yönelik bilgiler de aktardı. Erzurum’un, basının babı alisi olarak tanımlandığını ve köklü bir geçmişinin bulunduğunu dile getirerek, “Erzurum basını, hassasiyetleri, değer yargıları ve özellikle de şehir milliyetçiliği bakımından çok ayrı bir yere sahip. Erzurum’daki meslektaşlarımız aslında sadece mesleklerini icra etmiyor, aynı zamanda Erzurum’un gönüllü elçiliğini de yapıyorlar. Bu manada Erzurum basınının şehrimizin tanıtımına sunduğu katkılar da çok önemlidir” diye konuştu.

 


UYUM VE İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Yerel yönetimlerin halka en yakın hizmet birimleri olduğunu, bu yüzden de medya ile çok daha fazla haşır neşir olduklarının altını çizen EGC Başkanı Metin Barlak, “Biz inanıyoruz ki; en az Erzurum’daki yerel yöneticiler gibi, meslektaşlarımızın da ortak paydasında Erzurum var. Bu manada kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve sorunların çözümüne katkıda bulunulabilmesi bakımından bizler de karşılıklı uyum ve işbirliği içerisinde çalışmak arzusundayız. Kamu görevi yapan meslektaşlarımıza, yeni dönemde de yerel yöneticilerimizin gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri