Yerel Haber Girişi : 11 Eylül 2021 12:44

Erzurum’da sıcaklara devam

Erzurum’da hava sıcaklıkları bir süre daha etkili olacak. Yağışların beklenmediği ilde, Pazartesi günü de dahil olmak üzere hava açık ve güneşli olacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, haftalık hava tahmin raporunu açıkladı. Buna göre Erzurum’da Pazartesi günü de dahil olmak üzere hafta sonunda yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıklarının 27-30 derece arasında değişeceği Erzurum’da, gece sıcaklıklarında ise kısmi bir artış yaşanacak. Meteoroloji yetkilileri, Erzurum’un geçtiğimiz hafta soğuk günler geçirdiğini belirterek, “Aslında bu sıcaklık düşüşü sadece Erzurum’a has bir durum değildi. Geçtiğimiz hafta İstanbul’da bile hava sıcaklıkları çok ciddi oranda düşüş kaydetti. Özellikle iki gün hissedilir düzeyde soğuk vardı” diye konuştular.

 

HAFTA SONUNDA YAĞIŞ YOK

Erzurum’da bu hafta sonunda yağış beklenmediğini, tam tersine hava sıcaklıklarının yükselişe geçeceğini dile getiren Meteoroloji uzmanları, “Hafta sonunda hava sıcaklıkları 30 dereceye kadar yükselecek. Pazartesi günü sadece kısmi bir sıcaklık düşüşü olacak. Onun dışında Pazartesi günü de dahil olmak üzere hava açık ve güneşli olacak. Gece ile gündüz sıcaklıkları arasındaki fark da bir değişiklik olmayacak. Erzurum’a özgü bu durum, yaz boyunca olduğu gibi, önümüzdeki günlerde de devam edecek. Gündüzleri sıcak, geceleri ise hava bir o kadar soğuk olacak” şeklinde konuştular.

 

EYLÜL SONUNA DOĞRU BELKİ…

Öte yandan Eylül ayının üçüncü haftasına kadar Erzurum’da yağış beklenmediğini belirten Meteoroloji uzmanları, yağışların şimdilik Doğu ve Batı Karadeniz’de etkili olmasının beklendiğini söylediler. Eylül ayının sonuna doğru Erzurum’un güz yağmurlarının etkisi altına girebileceğini kaydeden Meteoroloji uzmanları, buna paralel olarak hava sıcaklıklarının da düşüşe geçmesinin beklendiğini kaydettiler.