Yerel Haber Girişi : 29 Mart 2021 10:45

ESKİ durmak nedir bilmiyor!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü, gerek merkezde, gerekse kırsaldaki mahallelerde altyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

ESKİ Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Daire Başkanlığı ekipleri, Karaçoban, Karayazı ve Aşkale İlçesi'nde terfili çalışan içme suyu kuyularında bulunan elektrik panolarını yenileme çalışmalarına başladı. Yenileme çalışmalarının sonunda elektrik tasarrufu ve motor pompa arızalarının asgariye indirilmesi hedeflenirken, altyapı çalışmaları il geneli ve ilçelere bağlı mahallelerde de devam ediyor. İçme suyu hattı, kanalizasyon hattı, fosseptik, abone bağlantı, depo bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürdüren ESKİ’den edinilen bilgilere göre; ekipler Erzurum’un dört bir yanında çalışıyor.

 

ERZURUM’UN DÖRT YANINDA ÇALIŞIYORLAR

ESKİ’nin kış sezonu olmasına rağmen çalışma yaptıkları ilçeler ve bağlı mahalleler ise, şunlar: “Oltu ilçesi Merkez, Sedirevler, Yeşilevler, Ahmet Yesevi, Yukarı Kumlu, Karabekir, Vatan ve Ünlükaya mahalleleri. Aşkale ilçesi Yeni Mahalle, Şafak, Ortabahçe, Çayköy, Gökçebük ve Dereköy mahalleleri. Narman ilçesi Merkez, Mahmutçavuş, Şekerli, Camisağır, Yüzbirevler ve Alacayar mahalleleri, Olur ilçesi Merkez ve Soğukgöze mahalleleri. Uzundere İlçesi Cömertler ve Muratefendi mahalleleri. Şenkaya İlçesi Merkez, Paşalı, Özyurt ve Turnalı mahalleleri. Tortum ilçesi Serdarlı ve Su Yatağı mahalleleri… Karayazı İlçesi Merkez ve Kayalar mahalleleri ile Çat ilçesi Saltaş Mahallesi”

 

SEKMEN: ERZURUM’UN HİZMETİNDEYİZ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ESKİ olarak şehrin her tarafında altyapı ve tanzim çalışmaları yürütüldüğünü belirterek, “Erzurum’un altyapısını baştan aşağı adeta yeniden inşa ettik. İçme suyundan kanalizasyona varıncaya kadar çok çeşitli çalışmalarımız oldu. Kimi güzergahlarda hatları komple yeniledik, kimi bölgelerde yenileme ve güçlendirme çalışması yaptık ve en ücra noktaya bile içme suyu taşıdık, kanalizasyon götürdük. Ekiplerimizle Erzurum’un ve Erzurum halkının her daim hizmetindeyiz” diye konuştu.