Yerel Haber Girişi : 23 Ağustos 2021 08:49

Gözler Sekmen’de 

Bütün bilgiler, belgeler, iddialar ve söylentiler Büyükşehir Belediyesini işaret ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’ndeki fake hesap gelişmesinde gözler Başkan Sekmen’e çevrildi. “Erzurum Kalesi” kullanıcı adlı Twitter hesabını kullananla bu hesapla paylaşım yapmak için bilgi ve belge temin edenin Büyükşehir Belediyesi’nde halen çalışmaya devam eden U.A. isimli personel olduğu öne sürülmüştü. Söz konusu şahsın doğrudan ve dolaylı yollardan da kabul ettiği bu durum, artık Erzurum kamuoyu tarafından da bilinirken, gözler Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e çevrildi.

Söz konusu Twitter hesabıyla ilgili olarak YENİGÜN’ün ortaya çıkardığı gerçekler ve ulaştığı isimler, Büyükşehir Belediyesi’ni işaret ederken, Başkan Sekmen’in, kurumun karşı karşıya kaldığı bu durumla ilgili olarak hangi adımları atacağı ise çok merak ediliyor.

Erzurum kamuoyu, biri Büyükşehir Belediyesi’nde halen daha çalışıyor olan U. A. isimli şahsın karıştığı bu olayın bir an önce aydınlatılması gerektiğini düşünüyor.

Kamuoyu şöyle diyor; “Bu olayla ilgili olarak adı geçenler, karşı karşıya kaldıkları bu iddalar karşısında herhangi bir girişimde bulunmamış, savunma ya da iddiaları yalanlama yoluna da gitmemişlerdir. Doğal olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’inde bu konuda soruşturma açması yada ilgili personeller hakkında gerekeni yapması gerekir. Biz kendisinin bu adımı mutlak süretle atacağına inanıyoruz” dediler.

Başkan Mehmet Sekmen’in söz konusu Twitter hesabından yapılan paylaşımları mercek altına alması gerektiğini yineleyen Erzurum’lu vatandaşlar, “Paylaşımları yapanlar kadar paylaşımlardaki iddialarda ele alınmalıdır, ve kapsamlı bir soruşturma yapılmalıdır. Eğer iddialar asılsızsa bu durum ortaya çıkartılmalı ve insanlar zanın altında bırakılmamalıdır. Biz Sekmenin bu konudaki refleksini merak ve sabırsızlık içinde bekliyoruz. Sekmen bu hesabı kullandıkları ileri sürülen kişiler hakkında soruşturma açmalı, onlardan gerekli bilgileri almalı ve süreci yasal zemine taşımalıdır” diyerek, görüşlerini dile getirdiler.