Yerel Haber Girişi : 04 Mayıs 2021 13:04

HEP AYNI NAKARAT!

Büyükşehir Belediye Erzurumspor son üç sezondur hep aynı sıkıntıyı yaşamaya ve taraftarına da aynı sıkıntıyı yaşatmaya devam ediyor.


Büyükşehir Belediye Erzurumspor son üç sezondur hep aynı sıkıntıyı yaşadı. Süper Lig’e yükseldiği ilk sezon olan 2018-2019 sezonunda çıktığı her maçta ligde kalma adına hep hesap yapmak zorunda kalan mavi beyazlı ekip, sezon sonunda küme düşmekten kurtulamazken, 1. Lig’de ise, taraftarlarına bir üst lige çıkma noktasında adeta saç-baş yoldurttu. Sık sık hoca değişikliği ve oyuncularının istikrarsızlığıyla sürekli gündeme gelen Erzurumspor’da, taraftarlar neredeyse gönül rahatlığıyla bir tek maç bile izleyemedi. Çıktıkları her maçta taraftara ayrı bir sancı çektiren mavi beyazlı ekip, üst üste iki kez çıktığı Süper Lig’de, mavi beyaz renklere gönül vermiş olan herkesi adeta canından bezdirdi.

 

ERZURUMSPOR TARAFTARLIĞI ÇOK ZOR!

Erzurumsporlu taraftarlar, dünyanın en zor zenaatının Erzurumspor taraftarlığı olduğunu belirterek, “Bu takıma gönül vermek, kahrolmayı ve kahretmeyi peşinen kabul etmiş olmakla aynı şey. Yüzüüz ne alt ligde gülüyor, ne üst ligde gülüyor. Hangi ligde oynarsak oynayalım, sezon boyunca bir kere karın ağrımız hiç eksik olmuyor. Sırtımızı yaslayıp da gönül rahatlığıyla bir maç izleyemiyoruz. Sezon sonlarında ise, ya düşmeme ya da bir üst lige çıkma adına hesap üstüne hesap, kitap üstüne kitap yapıyoruz. Bu durum bizim için adeta bir gelenek oldu. Bunlar hep yönetimsel hatalar yüzünden yaşandı. Umuyoruz bu sezon ligde kalır ve yeni sezon için adam akıllı adamlar atarız” diye konuştular.