Yerel Haber Girişi : 01 Nisan 2021 10:02

Hepimizin ihmali var!

Anadolu Basın Birliği (ABB) Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, Türkiye’de 58 ilin çok yüksek risk kategorisine yükselmiş olmasının üzüntü verici olduğunu söyledi.

Başkan Çakır, “Devlet, gerekli her türlü tedbiri alıyor olmasına rağmen vaka sayılarındaki hızlı yükseliş, bireysel sorumluluklarımızı yerine getirmediğimizi gösteriyor” dedi. 

Aralarında Erzurum’un da bulunduğu 58 ilin risk durumunun değiştiğini, sarı ve turuncu kategorideki çok sayıda ilin kırmızı renge dönüşerek çok yüksek risk grubuna girdiğini anlatan Başkan Çakır, “Şu anda gündemde birilerini ya da belli başlı kesimleri suçlu ve kabahatli gösterme gibi bir arayış var. Bu saatten sonra eğer suçlu ya da kabahatli aranacaksa, unutulmamalıdır ki, gelinen noktadan hepimiz sorumluyuz. Salgınla mücadele noktasında almamız gereken bireysel tedbirleri tam olarak almadık, uyulması gereken kurallara tam olarak uymadık. Vaka sayılarındaki hızlı yükseliş işte bunun bir ispatı” diye konuştu.

 

HEPİMİZE BÜYÜK SORUMLULUK DÜŞÜYOR

ABB Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, vaka sayılarındaki artış sebebiyle yeni kısıtlamaların geldiğini ve Ramazan ayında da başka kısıtlamaların yaşanabileceğini anlatarak, “Bu yeni dönem inşallah virüsle mücadelemizin son halkası olur ve hep birlikte aydınlığa çıkarız. Ama bunun için hepimizin tedbirlere sıkı sıkıya bağlı kalmamıza ihtiyaç var. Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz bir biçimde yerine getirirsek, Ramazan ayından sonrası bize çifte bayram olur. Ama geçmişte yaşadıklarımız gibi her normalleşme döneminde rehavete kapılır ve salgına davetiye çıkarmaya devam edersek, bu iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. O yüzden salgınla mücadelemize ara vermeden, rehavete kapılmadan devam etmeli ve Bilim Kurulu tarafından belirlenen kurallar ve alınan tedbirler çerçevesinde hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız” diye konuştu.