Bölge Haber Girişi : 06 Aralık 2014 00:46

KAMU SEN' den Ankara Mitingi!

Son olarak Eğitim Bir Sen, Emekliler Derneği maaş zammına isyan ederken, KAMU SEN Erzurum İl Temsilciliği de tepkisini ortaya koymak adına Ankara'da gerçekleştirilecek olan mitinge 8 otobüs ve 460 kişi ile katılmayı planlıyor.

Hâkim ve savcılara uygulanması ön görülen bin 154 liralık maaş zammına tepkiler çığ gibi büyüyor. Son olarak Eğitim Bir Sen, Emekliler Derneği maaş zammına isyan ederken, KAMU SEN Erzurum İl Temsilciliği de tepkisini ortaya koymak adına Ankara'da  gerçekleştirilecek olan mitinge  8 otobüs ve 460 kişi ile katılmayı planlıyor.

Türkiye Kamu Sen  Erzurum İl Temsilcilisi  Müfit Bayraktar yaptığı açıklamada, hâkim ve savcılara yapılan bin 154 liralık maaş zammının kabul edilemez olduğunu ve uygulamanın diğer emekçi, memur ve işçilere büyük haksızlık teşkil edeceğini söyledi. Bu kapsamda kuru konuşmalarda bulunmayacaklarını ve tepkilerini eylem ve protestolarla sürdüreceklerini anlatan Bayraktar, KAMU SEN olarak 6 Aralık'ta Ankara'da 50 bin kişinin katılacağı mitinge katılmak üzere Erzurum'dan 8 otobüsün hareket edeceğini ifade etti. 500 kişi ile mitinge destek vereceklerini anlatan Bayraktar, haklı olduklarını, haklarını istediklerini sözlerine ekledi.

Bayraktar, "Hâkim ve savcıya bin 154 liralık zammı kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu zam onlara verilebiliyorsa memura, emekliye, işçiye de verilmelidir. Son toplu sözleşme görüşmelerinin ardından büyük mağduriyetler yaşadık. Bunlara tepki göstermek adına Ankara'da ki 50 bin kişilik maaş zammı eylemine katılacağız. Erzurum'dan 8 otobüs, 500 kişi götüreceğiz. Orada Yüzde 12 ek zam talebimizi haykıracağız. Bugün itibarıyla memurların yaklaşık yüzde 75'i, vergi dilimi tavanından dolayı 15 Ocak 2014 tarihinde aldıkları maaştan daha az maaş almaktadırlar. Haklıyız, hakkımızı talep ediyoruz ve mutlaka kazanacağız. 13 yıldır tek başına iktidar olan mevcut hükümet yetkilileri, istedikleri kanunu istedikleri zaman ve hatta saatte çıkarıyorlar. Söz konusu memurların talepleri olunca kulakları sağır, gözleri kör olmaktadır. Buna dur diyeceğiz" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.