Yerel Haber Girişi : 29 Mart 2021 10:45

MHP’de Kamil Aydın sevinci

MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın’ın, Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesi, Dadaşların göğsünü kabarttı.

Prof. Dr. Kamil Aydın, Türk Dünyası ve Uluslarası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin en yakınındaki isimlerden birisi olan Kamil Aydın’ın, MHP’nin kurmay kadrosunda yeniden yer alması Erzurum’da da büyük memnuniyet uyanırdı. Milliyetçi camianın çok yakından tanıdığı isimlerin başında gelen Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın’ın Genel Başkan Yardımcılığı görevine tekrar getirilmesini mutluluk uyandıran bir gelişme olarak değerlendiren Erzurumlu seçmenler, “Siyasi partilerin yönetim kademelerinde hemşehrilerimizin bulunuyor oluşu gerçekten gurur duyulacak bir durum. Kamil Aydın hocamız da, kendisiyle gerçekten de övünç ve kıvanç duymamızı gerektiren bir isim” diye konuştu.

 

KAMİL AYDIN GÖZ DOLDURUYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Erzurum’u temsil etmeye başladığı günden bu yana sergilediği üst düzey performansla göz dolduran Prof. Dr. Kamil Aydın, Erzurum’un sorunlarını TBMM gündemine taşımanın yanında MHP’nin de marka isimleri arasına da girdi. Partisinin adeta vitrini haline gelen MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, uluslararası ilişkilerde de önemli rol ve görevler üstlendi. Türkiye’yi yurt dışındaki çeşitli platformlarda layıkıyla temsil eden, yanı sıra iç politikaya yönelik çıkışları ve tespitleriyle de tanınan Kamil Aydın’ın, bu yönüyle MHP Lideri Bahçeli’nin de takdir ettiği isim oldu.

 

PARTİLİLER ÇOK MEMNUN OLDU

Prof. Dr. Kamil Aydın’ın MHP’de sahip olduğu bu konumun Erzurum adına gurur vesilesi olduğunu dile getiren partililer, “Milletvekilimizin parti yönetim kademesinde görev yapıyor ve Türkiye’nin tamamı tarafından tanınıyor olması, Dadaşlar olarak bizlere gurur veriyor. Hem Genel Başkanımız Dr. Sayın Devlet Bahçeli’ye ve hem de Kamil Aydın’a gösterilen teveccühten dolayı parti yönetimine ve yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Değerli hocamızı da, yeni görevinden dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.