Yerel Haber Girişi : 25 Kasım 2021 10:45

Musa Çakır: Bunun adı ihanettir!

ABB Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, bir kısım yayın organlarının kaos ve karmaşa dili kullanarak insanları sokağa çıkmaya çağırdığını belirtti.

Anadolu Basın Birliği (ABB) Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, ekonomiyi gerekçe göstererek insanları sokağa çağırmanın haysiyetsizlik ve ihanetle eşdeğer olduğunu söyledi. ABB Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, bir kısım yayın organlarının kaos ve karmaşa dili kullanarak insanları sokağa çıkmaya çağırdığını belirtti. Bunun kesinlikle kabul edilemez olduğunu, ekonomik gerekçelerle yapılan bu çağrının aslında farklı niyet ve amaçlar taşıdığını kaydeden Çakır, “Bu çağrılar ve bu kaotik dil, kesinlikle ve kesinlikle halkın ekonomik huzurunu önemsemiyor. Bu dilin sahiplerinin bir tek arzusu var, ülkede kaos çıkartmak, kargaşa yaratmak ve tıpkı Gezi olaylarında olduğu gibi sokakları vandalizme terk etmektir” diye konuştu.

 

BUNLARA FIRSAT VERMEMELİYİZ!

Pandemi sebebiyle sadece Türkiye’nin değil, dünyanın dört bir yanında arz ve talep yetersizliğine bağlı olarak ekonomik sıkıntıların baş gösterdiğini dile getiren Anadolu Basın Birliği Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, bu durumun fiyat artışlarına neden olduğunun altını çizdi. Türkiye’deki kur yükselişinin ise, uygulanan yeni bir ekonomi modeliyle ilintili olduğuna dikkati çeken Çakır, “Gidişat elbette ki böyle devam etmeyecek. Süreç sonunda taşlar yerli yerine muhakkak oturacaktır. Ancak her ne olursa olsun; demokratik tepki göstermekle, provokasyonlara gelmek aynı şey değildir. Bir takım çevreler bu durumu fırsata dönüştürmeye çalışmakta, ülkemizdeki huzuru ve iç barışı bozma amacı gütmektedir. Bunlara fırsat vermemeli ve oyunlarına gelmemeliyiz” şeklinde konuştu.

 

KİMİ MEDYA KURULUŞLARINA ELEŞTİRİ

ABB Başkanı Çakır, söz konusu kötücül niyeti taşıyanların oyununa medyanın da gelmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Görüyoruz ki, bazı medya kuruluşlarının yayın tarzı basın meslek ilkelerini alt-üst etmekte, kamuoyunu bilgilendirmekten ziyade, kamuoyunu dolduruşa getirip sokaklara dökmeye çalışmaktadır. Böyle bir girişim, en hafif tabirle haysiyetsizlik ve de ihanete eşdeğerdir. Milli duruşumuzu, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma ruhumuzu hiç bozmadan sergilenen bu aşağılık tavra karşı durmamız gerekmektedir. Çünkü bizim bizden başka çalacak kapımız, birbirimize sahip çıkıp destek olmaktan başka yolumuz yoktur” dedi.