14 Aralık 2019 Cumartesi
Anasayfa > Yazarlar > Şahin Karadağ > ÖFKEN YEL DEĞİRMENLERİNE
Şahin Karadağ

ÖFKEN YEL DEĞİRMENLERİNE

05.12.2017 19:15 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Şahin Karadağ
Kıymetli dostlar, yine bir şiirimle baş başasınız. Bu son şiirimi yorumlayıp, konusunu tespit veya en azından tahmin etmeyi size bırakıyorum. Zaten, şair yorum yaparsa şiirin gizi kalmaz. Bazen denizaltı gibi çok derin sularda, bazen de deniz yüzeyine yakın olan o gizi merak etmek, tahmin yürütmek ve belki de şiirdeki bir parolayı çözmek, bunun edebi keyfini çıkarmak okuyucunun hakkıdır; bu hakkı ve keyfi onun elinden almamak gerekir. Bazı şiirler ise denizaltı değil, bir gemi gibi suyun üzerinde salına salına, yalpa yalpa, endamlı endamlı yüzüp dururlar. Onların dışlarında giz olmaz, gizleri içinde olur; birde uzaktan keyifli keyifli seyretmesi. Evet. Son şiirim derken en son yazmış olduğum anlamındadır. Elbette ki Allah' tan ilham devam ettiği sürece, ben de yazmaya ve sizlere sunmaya devam edeceğim. Yine arada bir köşe yazılarım da olacak. Selamlarımla, esen kalın. 01.12.2017
ÖFKEN YEL DEĞİRMENLERİNE
Öfken yel değirmenlerine, Ne kadar dirensen de rüzgâra, Yorgun kanatlarınla ufka doğru. Sonu yaklaştı yolun, Bir nefes boyu ensende avcı.
***
Dağların ağırlığı ruhunda, Bazen göz çukurlarını dolduran bir çift pınar. Fersiz? dalgın bakışların uzaklarda, Bir nefes boyu ensende avcı.
***
Rüzgârın yonttuğu kırışıklar, Aynalara öfken her bakışında. Vazgeçiyor her hal kanatların, Bir nefes boyu ensende avcı.
***
Arkana bakıyorsun uzaklara, Çok? çok uzaklara. Heyhat? hiçbir şey anlamamışsın, Daha dün doğmuş gibisin.
***
Dağların yükü ruhunda, Birikmiş gözlerinde hayallerin. Titreyen dizlerinde gam yükü, Bir nefes boyu ensende avcı.
***
Ne kadar tutsa da seni gökyüzünde, Öfken rüzgâra karşı. Hükmü yok artık kanatlarının, Işığın ölümü gözlerinde, Öfken, öfken yel değirmenlerine, Bir nefes boyu ensende avcı. -SonŞahin KARADAĞ (01.12.2017)

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.