14 Aralık 2019 Cumartesi
Anasayfa > Yerel > Önce gezdi, sonra çözdü!

Önce gezdi, sonra çözdü!

20.07.2019 10:56 12 14 16 18 yazdır
Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, bazı incelemelerde bulunmak üzere gittiği Rabiana Mahallesi için kolları anında sıvadı.
Önce gezdi, sonra çözdü!


Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, bazı incelemelerde bulunmak üzere gittiği Rabiana Mahallesi için kolları anında sıvadı. Gerçekleştirdiği ziyaretin üzerinden bir hafta bile geçmeden mahalledeki eksiklikleri birer birer gidermeye başlayan Başkan Uçar, “Vatandaşın sorununu kendi sorunumuz kabul etmediğimiz müddetçe başarılı olmamız mümkün değil” diyerek, Yakutiye Belediyesi’nin yönetim anlayışını işte bu felsefenin oluşturduğunu ifade etti. Başkan Uçar, beş gün önce kurmaylarıyla birlikte Rabia Ana Mahallesi’ni gezdiklerini ve mahalle sakinleriyle bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Mahallemizi gezdik, eksiklikleri gördük, vatandaşlarımızın beklentilerine kulak verdik, notlarımızı aldık ve geri döndük. Ekibimizle birlikte hemen bir durum değerlendirmesi yaptık ve mahallemizde tespit ettiğimiz tüm eksiklikleri birer birer gidermeye başladık” diye konuştu.

 

BAŞKAN UÇAR, İŞİN SIRRINI AÇIKLADI

Yerel yönetimleri başarılı kılacak en büyük faktörün, istişare ve çözüm odaklı bir planlama kabiliyeti olduğunu dile getiren Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, “Sorunu bilmiyorsanız, onunla yüzleşmemişseniz, hakkında bilgi sahibi değilseniz, o sorunu kesinlikle bertaraf edemezsiniz. Bunun için yerinde incelemeye, istişareye ve empati kurmaya özen gösteriyoruz. Önce sorunu görüyoruz, sorun hakkında detaylı bilgi alıyoruz, çözüm yollarını oluşturuyor ve sorunu bütünüyle ortadan kaldırıyoruz. Rabia Ana Mahallemizde yaptığımız da aynen böyle oldu. Sorunları gördük, çözüm yollarını belirledik ve işe koyulduk. Düşünün ki; söz konusu mahallemize gerçekleştirdiğimiz ziyaretin üzerinden sadece 5 gün geçti. Fakat şu anda mahallemizde başlattığımız hummalı çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

MAHALLE SAKİNLERİ BİLE ŞAŞIRDI

Öte yandan Rabia Ana Mahallesi sakinleri ise, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar’ın ortaya koyduğu performansın şaşırtıcı olduğunu dile getirerek, “Belediye başkanları buralara sürekli gelir, gezer ve giderler. Mahmut Başkan da geldi, bizlerle sohbet etti, ne istediğimizi sordu, ‘bizden desteklerinizi esirgemeyin’ dedi ve gitti. Aradan bir hafta bile geçmeden kepçeler, dozerler, kamyonlar dolusu asfaltlar mahalleye girdi. Doğrusunu konuşmak gerekirse, çok şaşırdık. Sesimizin bu kadar çabuk duyulacağını ve Mahmut Başkan’ın bu kadar hızlı çıkacağını beklemiyorduk. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri