bykşhr
06 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > Manşet > ORGANİK TARIM TOPLANTISI YAPILDI
ORGANİK TARIM TOPLANTISI YAPILDI

ORGANİK TARIM TOPLANTISI YAPILDI

20.12.2013 12:26 12 14 16 18 yazdır
Organik Tarımı Geliştirme ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında, "Organik ürünlerin üretimi ve pazarlama stratejileri" konulu çalıştay düzenlendi.
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür V. Özcan Yıldırım, Atatürk Üniversitesi'den öğretim görevlileri, tarımla ilgili kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 
Moderatör Mehtap Yarbaşı'nın organik tarımın ilimiz ve Türkiye ekonomisi açısından önemini belirten açılış konuşmasından sonra, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli konu uzmanı Ziraat Mühendisi Cevdet Sunay, Organik Tarım, tarihi gelişim süreci, genel esasları ve İlimizde bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.
Çalıştayda ilimizde organik ürünlerin yetiştirilmesi ve pazarlanmasına yönelik stratejilerin geliştirilmesi amacıyla sektör ve paydaş kurumlarla toplantıların devamına karar verildi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri