Yerel Haber Girişi : 28 Eylül 2021 11:35

Refah’a başkan dayanmıyor!

Son 2 yılda tam üç İl Başkanı değiştiren Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanlığı’nda, Nejdet Aydın’ın ardından Fatih Kaylı da görevinden alındı.

Yeniden Refah Partisi’ne Erzurum’da İl Başkanı dayanmıyor. Son 2 yılda tam üç İl Başkanı değiştiren Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanlığı’nda, Nejdet Aydın’ın ardından Fatih Kaylı da görevinden alındı. Genel Merkez, Erzurum İl Başkanlığı görevine Süleyman Selimoğlu’nu atarken, Fatih Kaylı’nın bundan sonraki süreçte partide hangi görevi üstleneceğine ise bu ay sonunda karar verilecek. Genel Başkan Fatih Erbakan’ın tasarrufuyla gerçekleştirilen görev değişiminin ardından kafaların iyice karıştığı Erzurum’da, Milli Görüş’e mensup partililer ise şok üstüne şok yaşadı. Partililer, Erzurum gibi şehirlerin Milli Görüş için önemli bir kale olduğuna dikkati çekerek, “Kaleyi fethetmeye niyetleniyorsunuz, ancak kale kumandanında bir türlü dikiş tutturamıyorsunuz. Yeniden Refah Partisi’nde tam da bu durum yaşanıyor” diyerek, partinin Erzurum’da kan kaybetmeye devam ettiğini dile getirdiler.

 

REFAH REKOR KIRIYOR

Partinin Erzurum’daki kurucu başkanlık görevinin Nejdet Aydın’a verildiğini, ardından

Nejdet Aydın’ın yerine Fatih Kaylı’nın atandığını hatırlatan partililer, “Gömlek değiştirir gibi İl Başkanı değiştirmek de ne oluyor?” diyerek, bu durumun en vasıfsız siyasi partilerde bile yaşanmadığına vurgu yaptılar. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın Erzurum özelindeki stratejisinin baştan aşağı yanlış olduğunu ifade eden partililer, “2 yıl içerisinde 3 kez il başkanı değiştiren bir partinin Erzurum gibi kale şehirlerde başarılı olması mümkün değil. Ya olup bitenden Fatih Erbakan’ın haberi yok ya da Fatih Erbakan Erzurum’a gereken özeni göstermiyor. Hâlbuki rahmetli babası, iktidar yürüyüşlerini sürekli Erzurum’dan başlatır ve Erzurum’u seçim kalesi olarak görürdü” dediler.

 

“BİRLİK YOK, BÜTÜNLÜK YOK!”

Yeniden Refah Partisi’nin Süleyman Selimoğlu yönetimindeki yeni ekibinin de başarılı olmayacağını dile getiren partililer, “Parti içerisinde birlik bütünlük yok; ilçeler birbirine muhalif ve çekişme hat safhada. Böyle bir tablo ortadayken, Selimoğlu’nun başarılı olmayacağı da çok açık. Artık bir dahaki yıl yeni bir il başkanı atar ve kendi rekorlarını kırarlar” şeklinde konuştular.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’a çağrıda bulunan partililer, “Erzurum’daki teşkilatlara çok acil çekidüzen verilmesi gerekiyor. Çünkü ildeki sorunların hepsi ilçeler yüzünden kaynaklanıyor. İlçelerdeki başıboşluk ortadan kaldırılmadığı sürece il teşkilatından başarılı olmanın imkanı yok” uyarısında bulundular.