27 Kasım 2020 Cuma
Anasayfa > Yerel > Sekmen’i yere-göre sığdıramadı!

Sekmen’i yere-göre sığdıramadı!

26.10.2020 10:55 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Muhtarlar Derneği Başkanı Cemal Korkmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e methiyeler dizdi.
Sekmen’i yere-göre sığdıramadı!

 

 

Erzurum Muhtarlar Derneği Başkanı Cemal Korkmaz, “Mehmet Sekmen, Erzurum için bir şanstır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Veyisefendi Mahallesi’nde yaptığı konutların anahtar teslim töreni vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Törende konuşan Erzurum Muhtarlar Derneği Başkanı Cemal Korkmaz, 25 yıldır muhtarlık yaptığını ama bu süre zarfında Mehmet Sekmen gibi bir belediye başkanıyla daha çalışmadığını söyledi. Başkan Sekmen’i, Erzurum’da görev yaptığı 7 yıllık dönemde şehrin büyük mesafeler kat ettiğini anlatan Cemal Korkmaz, “Bir zamanlar denilseydi ki, Büyükşehir Belediyesi Tosya’da, Veyisefendi’de Mahallebaşı’nda konut üretecek diye ben de dahil hiç birimiz  inanmazdık. Ama bugün anahtar teslim töreni yapıyoruz. Erzurum nerelerden nelerelere geldi. Bunu Mehmet Sekmen’le başardı. Biz kendisini bu dönemden sonraki dönemde de görevinin başında görmek istiyoruz” diye konuştu.

 

KORKMAZ: SEKMEN’E BORCUMUZ VAR

Erzurum Büyükşehir Belediyes Başkanı Mehmet Sekmen için “Keşke 2004 yılındaki seçimle göreve gelen isim Mehmet Sekmen olsaydı” diyen Cemal Korkmaz, “Hiçbir belediye başkanı bir şehir için gecesini gündüzüne katmaz. Biz bugün anamıza babamıza hizmet ederken bile bir karşılık bekliyoruz. Ama Başkanımız Mehmet Sekmen Ezrurum için gecesini gündüzüne katıyor, üstelik hiçbir karşılık beklemiyor. O da diğer belediye başkanları günü kurtarıp, görev süresini doldurup gidebilirdi. Ama kendisi İstanbul vizyonunu Erzurum’a taşıdı. Erzurum’da bugün harika işlere imza atıyor ve bizim kendisine minnet borcumuz var” dedi.

 

SEKMEN’LE ÇALIŞMANIN KEYFİ BAŞKA

Erzurum’da yaşayan herkesin Mehmet Sekmen’e en azından bir teşekkür borcunun bulunduğunu ifade eden Muhtarlar Derneği Başkanı Cemal Korkmaz, “Birçok belediye başkanıyla ve siyasetçiyle çalışma imkanımız oldu. Ama hiçbirisi Mehmet Sekmen başkanla çalışmak kadar keyif vermedi. Bir belediye başkanı bir şehir için bu kadar mı didinir, bu kadar mı çırpınır?” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri