Yerel Haber Girişi : 06 Ekim 2021 10:45

Sekmen’in makamı Doğu’nun buluşma noktası

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in makamı, sadece Erzurum’dan değil bölge il ve ilçelerinden gelen siyasetçilerle belediye başkanlarına da ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda Doğu Anadolu Bölge Belediyeler Birliği Başkanı da olan Mehmet Sekmen, hemen her hafta bölgenin diğer illerinden gelen belediye başkanlarını, il ve ilçe başkanlarını konuk ediyor. Bu kapsamda önceki gün de AK Parti Muş Merkez İlçe Başkanı Halil Sabak ve Konukbekler Belediye Başkanı Bahri Fırat’ı ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, hem belediyecilik bilgi ve birikimini aktarıyor, hem de çevre il ve ilçe belediyelerine destek eli uzatıyor. Başkan Sekmen, Muş’tan gelen konuklarıyla özel olarak ilgilenirken, hem görüş alışverişinde bulundu, hem de projeleri hakkında bilgiler aldı.

 

BÖLGESEL KALKINMA ÇOK ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ulusal kalkınmanın bölgesel ve yerel kalkınmayla mümkün olabileceğinin altını çizerek, “Biz işte Erzurum’da ve bölgemizde bunu sağlamaya çalışıyoruz. Yerel kalkınmayı ne kadar mümkün hale getirebilirsek, bölgesel kalkınmayı da o nispette geliştirmiş oluruz. Dolayısıyla bölge illerimizle, bölge belediyelerimizle sürekli irtibat ve iletişim halindeyiz. Yeri geliyor birbirimize lojistik açıdan destek oluyor, yeri geliyor tecrübe paylaşımına olanak sağlayan ortamlar oluşturuyoruz. Projelendirmeler konusunda da aramızda fevkalade bir uyum ve işbirliği var. Yürüttüğümüz ortak çalışma ve projelerle bulunduğumuz illere ve ilçelerimize güzellikler kazandırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

HER ZAMAN BİZİM YANIMIZDA

Başkanı Sekmen’in Muş’tan gelen konukları ise, Erzurum’un her geçen gün gelişip güzelleştiğini vurgulayarak, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ve aynı zamanda Doğu Anadolu Belediyeler Birliği Başkanımız Mehmet Sekmen sayesinde yerel yönetim vizyonumuzu genişletiyor ve yeni ufuklarda buluşuyoruz. Başkanımız bizim her fırsatta yanımızda ve yakınımızda. Ne zaman ihtiyacımız olsa ulaşabiliyor, kendisinden her türlü yardım ve desteği görebiliyoruz. Bu konuda başkanımıza şükran borçluyuz” dediler.