Yerel Haber Girişi : 24 Kasım 2021 12:12

TAM KADRO İDMAN

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Tuzlaspor maçı hazırlıkları başladı. Kulüp tesislerinde dün start verilen idmanlara tam kadro katılım sağlanırken, Erkan Sözeri ise idmanlar öncesinde talebeleriyle bir araya geldi. Takımın son haftalarda elde ettiği seri galibiyetlerin umut verdiğini ve bu başarı grafiğini sürdürmek arzusunda olduklarını ifade eden Sözeri, “Takımımızın gidişatından hepimiz memnunuz. Geride bıraktığımız her maç bizi çok daha dirençli hale getirdiği gibi, bir takım deneyimler de elde ediyor, çıkarımlarda bulunuyoruz. Eksikliklerimizi görüyor, ona göre de gereken müdahaleyi yapıyoruz" dedi.  

Boluspor galibiyetinin çok anlamlı olduğunun altını çizen Erkan Sözeri, “Her maç bizim için elbette önemli; ama bazı maçlar oluyor ki, ligdeki genel durum itibariyle çok daha önemli bir hale geliyor. Boluspor maçı da bunlardan birisiydi ve şu anda ligin zirvesiyle aramızda sadece 2 puan fark var” diye konuştu.

 

TARAFTARLAR ÇOK UMUTLU

Öte yandan Pazartesi günü oynanan Samsunspor-Eyüpspor maçının sonucu da, Erzurumsporlu taraftarları çok sevindirdi. Eyüpspor’un puan kaybetmiş olmasının mavi beyazlı takımın zirve yolculuğu açısından önemli olduğunu ifade eden taraftarlar, “11. Haftanın liderinin 27 puanı vardı, 12. Haftada da zirve puanı değişmedi. Ama bu süreçte Erzurumspor’un galibiyet elde ederek ilerlemesi çok iyi oldu. Ankaragücü’nün mağlup olması, Eyüpspor’un berabere kalması, ligin zirvesini iyice kızıştırdı. Tuzlaspor maçını kazanırsak, yine çok önemli bir 3 puanı almış ve şampiyonluk yolunda önemli bir adım daha atmış olacağız” diye konuştu.