Tarım hayvancılık... 

Erzurum’un tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olarak gerçekleştiği bir il olduğunu hemen herkes bilir.

Tabi bu öteden beridir böyle değilde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesine yönelik adımlar maalesef yeterince atılmamıştır.

2000 li yılların başına kadar tarım ve hayvancılığın sürekli kan kaybettiği Erzurumda, Son 20 yıl ve özellikle de geride kalan on yıllık süre boyunca çok kaydadeğer gelişmeler yaşandı.

Sef çiftçilerimiz üretim yapsınlar katma değer üretsinler diye devlet elinden gelen her türlü desteği sağladı sağlamaya da devam ediyor.

Yani düşünün ki bugün tarlasına yem bitkisi ekmiş ya da ekecek olan bir çiftçiye devlet resmen maliyet ortağı oluyor ve üreticinin sırtındaki yükü neredeyse yarı yarıya azaltıyor.

Yeri geliyor toprağa destek veriyor yeri geliyor ürüne destek oluyor.

Hatta ve hatta bizim günü kurtarma telaşındaki muhalefetin seksek eleştirdiği tarım ve orman bakanlığı, Üreticinin dünyaya yeni gelmiş buzasına bile destek veriyor.

Erzurumun sahip olduğu büyük ve küçükbaş hayvan varlığının son on yıl içerisinde kaydettiği gelişmeyi gören herkes, Devletin tarım ve hayvancılık sektörlerine bakış açısını rahatlıkla görebilir.

Öbür türlüsü küfran nimettir ki, Bunuda ne din kabul eder ne iman kabul eder ne de vicdan kabul eder.

Ehli vicdan sahibi herkes bilir ki, Bu ülkede ve Erzurum’da tarım hayvancılık sektörlerine verilen destekler hem de en üst düzeydedir.

Emeği geçenlere teşekkürler.