Yerel Haber Girişi : 19 Şubat 2021 01:48

TBMM’nin S-400’ü

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir için sosyal medyada çok ilginç bir tanım yapıldı.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir için sosyal medyada çok ilginç bir benzetme yapıldı. Aydemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve milletvekillerinin çalışmalarını yakından takip eden sosyal medya hesapları tarafından “TBMM’nin yerli ve milli S-400’ü” şeklinde tarif edildi. Aydemir’in, TBMM’deki çalışmalarından düzenlediği basın toplantılarına, komisyon çalışmalarından Genel Kurul’a hitaplarına varıncaya kadar birçok alanda dikkat çeken adımlar attığını dile getiren sosyal medya fenomenleri, “İbrahim Aydemir, TBMM’deki performansıyla gerçekten de etki alanı oluşturan bir isim. Erzurum Milletvekili Aydemir için bu durumda yapılabilecek en güzel tarif, ‘TBMM’nin yerli ve milli S-400’ü’ olacaktır” görüşünü paylaştı.

 

İBRAHİM AYDEMİR HER YERDE

Dadaşlar ise, AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir için sosyal medya fenomenleri tarafından yapılan bu tarifin çok yerinde olduğunu belirterek, “İbrahim Aydemir’in TBMM’de ortaya koyduğu Erzurum üslubu bile başlı başına bir kazanım. Kendisi hem TBMM’de, hem de Erzurum’da bir an olsun boş durmuyor. Seçmenlerini yalnız bırakmıyor, kapı kapı geziyor. Sahada milletvekili görmek zordur; ancak İbrahim Aydemir’le herhangi bir sokakta, herhangi bir işyerinde, herhangi bir pazarda, mahalle ya da ilçede karşılaşmak pekâlâ mümkündür. İbrahim Aydemir, Erzurum siyasetinin nitelik abidesidir. O, TBMM’nin etki alanı geniş, yerli ve milli S-400’üdür” ifadelerini kullandı.

 

CHP VE HDP’NİN KORKULU RÜYASI

İbrahim Aydemir’in TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki çıkışları ve çalışmalarıyla da Türkiye gündeminde defalarca yer etmiş bir isim olduğunu hatırlatan Erzurumlu vatandaşlar, “Komisyonda özellikle CHP ve HDP’li milletvekillerine ayar veren isimlerin başında İbrahim Aydemir gelir. Erzurum’u ilgilendiren meselelerde mutlaka emeği, gayreti, sesi ve soluğu bulunan Aydemir, memleketimizin gururu ve yüz akıdır. Çalışmalarından dolayı biz de kendisine yürekten teşekkür ediyoruz” dediler.