22 Temmuz 2019 Pazartesi
Anasayfa > Ekonomi > TKDK Tanıtım Toplantıları Tam Gaz!

TKDK Tanıtım Toplantıları Tam Gaz!

05.12.2014 21:23 12 14 16 18 yazdır
Erzurum İl Koordinatörlüğü Oltu ve Narman İlçeleriyle tanıtım toplantılarına devam etti.
TKDK Tanıtım Toplantıları Tam Gaz!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü, Oltu ve Narman ilçelerinde hibe destekleri konusunda tanıtım ve bilgilerinde toplantısı düzenledi. İlçelerdeki çiftçi ve esnafının TKDK destekleri hakkında bilgilendirilmesi amacı ile yapılan toplantılara Oltu İlçe Kaymakamı Mehmet Gökhan ZENGİN, Narman İlçesi Kaymakamı Muhammet Ali Çatalbaş, Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen, TKDK İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü ile köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

İlçe toplantılarında konuşan TKDK İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü TKDK'nın 10 Kasım 2014 tarihinde 13. Çağrı dönemine çıktığını TKDK'nın hibe desteklerinden yararlanmak isteyenlerin 12 Ocak İle 10 Şubat 2015 tarihleri arasında projelerini İl Koordinatörlüklerine sunmaları gerektiğini söyledi. Özlü, Erzurum İl Koordinatörlüğü tarafından verilecek hibe desteklerini artırmak amacıyla çiftçi ve esnaflarla birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti. " Hibe destekleriyle bir yandan faydalanıcının kazancı artarken diğer yandan küçük ölçekte Oltu ve Narman İlçeleri, orta ölçekte Erzurum İli, büyük ölçekte ise Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır" dedi. Bu gibi ilçe tanıtım ve bilgilendirme toplantılarına devam edeceklerini sözlerine ekleyen Özlü; İl Koordinatörlüğü olarak hedeflerinin Erzurum'un her ilçesinden proje almak olduğunu ve bu güne kadar Erzurum İl Koordinatörlüğü olarak ödenen 52 milyon TL'lik yatırım tutarını bu çağrı döneminde alınacak projelerle en az iki katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü bu doğrultuda desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanlarımız ve tüm sivil toplum örgütlerinin TKDK Erzurum İl Koordinatörlüğü'nün hedefine ulaşmasında büyük kolaylıklar sağladığını belirtti ve tüm katılımcıların huzurunda teşekkür ederek sözlerine son verdi.  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri