Yerel Haber Girişi : 09 Mart 2021 09:27

Türk futbolu kirleniyor! 

Türk futbolu eyyamcı hakemlerden ayrı, kirli pazarlıklardan ayrı çekiyor. Süper Lig’de çok ama çok ilginç şeyler oluyor! 

Süper Toto Süper Lig’de kantarın topuzu iyice kaçmaya başladı. Küme düşme hattındaki Kayserispor’un Hatayspor karşısında aldığı 3-1’lik galibiyetin yanı sıra, Fatih Karagümrük karşısında Ankargücü’nün aldığı 3 puan da kafalarda soru işareti bıraktı. Fatih Karagümrük’ün iki hafta önce Kasımpaşa’ya, son olarak da Ankaragücü’ne kaybetmesi, küme düşme hattına yönelik bir operasyon olarak değerlendirilirken, bu sürece Hatayspor’un da dahil olması, kendi taraftarlarını bile üzdü. Hataysporlu çoğu taraftarlar, Kayserispor karşısında alınan mağlubiyetin hiç de masum olmadığını düşünüyor. Hatayspor’un resmi sosyal medya hesaplarına bile yansıyan çoğu yorumda, “Hatayspor rakibine karşı resmen yattı. Hatayspor kesinlikle bu olamaz ve bu işin içinde kesinlikle bir iş var” ifadeleri kullanıldı. 

ANADOLU KULÜPLERİNİN KADERİYLE OYNUYORLAR 
Türkiye liglerinin eyyamcı hakemlerden ayrı, hesapçı kulüp yöneticilerinden ayrı çektiğini dile getiren Erzurumsporlu taraftarlar, “Kim ne derse desin, şapka düşmüş, kel görünmüştür! Türkiye ligleri, futbolun giderek kirlenmeye başladığı bir döneme girmiş ve yeşil sahaya kapkara eller uzanmaya başlamıştır. Oynanan kesinlikle futbol değildir; oynanan Anadolu kulüplerinin kaderidir” dediler. 

İSTEYEN İSTEDİĞİ FUTBOLU OYNASIN! 
Yeşil sahada gösterilen performansın artık hiçbir anlamının kalmadığını vurgulayan futbolseverler, “Kim nasıl bir futbol oynarsa oynasın, hakemlerin dediği oluyor, lobisi güçlü olan takımların istediği oluyor. Bu doğrultuda Süper Lig’de gelmiş en büyük çorap, Erzurumspor’un başına örülmüştür. Kirli geçmişleri bulunan, mesbuk ve sicili kabarık eyyamcı hakemler yüzünden Erzurumspor daha önce de küme düşürülmüştü. Gelinen noktada anlaşılıyor ki, spor ahlakı rafa kaldırılmış, adaletin ve hakkaniyetin yerini ince hesaplar ve masa başı pazarlıklar almıştır” diye konuştular.