Yerel Haber Girişi : 06 Nisan 2021 13:00

Türkiye, eski Türkiye değildir!

Anadolu Basın Birliği (ABB) Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, iktidara darbe imasında bulunan emekli amirallere sert tepki gösterdi.


ABB Başkanı Musa Çakır, “Gelinen nokta gösteriyor ki, halen daha askeri vesayet, darbe ve muhtıra heveslisi çevreler var. Ama şunu bilsinler ki, bu amaca hizmet eden ne kadar hevesli varsa, hepsinin hevesini kursaklarına dizmesini de biliriz” dedi. Türkiye’nin geçmişte askeri darbe ve muhtıralardan çok çektiğini ve son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadığını vurgulayan Başkan Çakır, “Hadsizlik diz boyu iken, emekli amirallerin yaptığını savunmaya çalışanları görüyor olmaksa fecaat bir başka durumdur. Bu amirallerin ne savunulur ne de haklı bulunabilir bir tarafları yoktur” ifadelerini kullandı.

 

TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİLDİR!

Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu ve anayasal düzene başkaldırmaya yönelik her türlü girişimin anında karşılık bulacağını ifade eden Anadolu Basın Birliği Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, “Milletin iradesine kafa tutmak ve ayar vermeye çalışmak, bu saatten sonra cami duvarına işemekten farkızdır. Türkiye eski Türkiye değildir. Bu millet askeri vesayet altına alınacak bir millet de değildir. Köprünün altından çok sular akmış ve apoletli siyaset tarihin çöplüğüne fırlatılmıştır. Emekli amirallerin tecrübe paylaşımı amacıyla böyle bir bildiri yayınladığını savunmaksa; eğer ahmaklık değilse, düpedüz art niyet ve darbe heveslisi olmaktır. Herkes haddini bilecek, nerede ne konuşması gerektiğini artık ince eleyip sık dokuyacaktır. Gece yarısı paylaşılan bir bildirinin kesinlikle ve kesinlikle kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Türkiye Cumhuriyeti kanunları, bu hadsizliği yapan emekli amirallerden bunun hesabını sormalı ve gerekeni yapmalıdır” şeklinde konuştu.