Yerel Haber Girişi : 08 Nisan 2021 14:41

Uçar’dan Şükrüpaşa çıkarması

Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, Şükrüpaşa Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Şükrüpaşa Camii’nde hafızlık eğitimi alan gençlerle bir araya gelen Başkan Uçar, daha sonra mahalle muhtarı ve sakinleriyle birlikte sohbet etti, beklenti ve talepleri kayda geçirdi. Başkan Uçar, bu sezon Şükrüpaşa’da yapılması planlanan çalışmalarla ilgili olarak görüş alışverişinde bulunduğu mahalle sakinlerine plan ve programlarından bahsetti. Şükrüpaşa’nın her geçen yıl gelişip büyüyen semtlerden birisi olduğunu vurgulayan Yakutiye Belediye Başkanı Uçar, “Yerleşim merkezleri büyüdükçe, beklenti ve ihtiyaçlar da çeşitlilik gösteriyor. Bu bağlamda Yakutiye Belediyesi olarak, semtlerimizin her türlü beklenti ve ihtiyaçlarını dikkate alıyor, planlamamızı ona göre yapıyoruz” dedi.

 

UÇAR HAFIZLARLA SOHBET ETTİ

Şükrüpaşa temaslarına hafızlık eğitimi alan gençlerle sohbet ederek başlayan Yakutiye Belediye Başkanı Uçar, hafızlığın çok büyük bir nimet ve de servet olduğunu ifade etti. Kur’an-ı Kerim’i hıfzetmenin büyük bir fazilet olduğunu vurgulayan Başkan Uçar, “Tabi, Kur’an-ı Kerim’i hayatımıza tatbik edebilmek de bir o kadar önemli. Allah hepimizi Kur’an öğretileri ve ahlakı üzere yaşayanlardan eylesin” niyazında bulundu.

Hafızlarla sohbet ettikten sonra Şükrüpaşa semtinde incelemelerde bulunan Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, mahalle muhtarı ve sakinleriyle görüş alışverişinde bulundu. Başkan Uçar, Şükrüpaşa’da bu sezon yapılacak çalışmalara ilişkin olarak bilgilendirdiği mahalle sakinlerinin beklentilerine de kulak verdi.

 

MAHALLE SAKİNLERİ ÇOK MEMNUN

Şükrüpaşa Mahallesi sakinleri, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Başkanımız bizimle sürekli temas halinde ve kapıları da bize sürekli açık. Dilediğimiz zaman kendisine ulaşabiliyor, bir araya gelip, sıkıntılarımızı anlatabiliyoruz. Yaklaşımından ve bu tarzından dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.