Bölge Haber Girişi : 24 Kasım 2014 17:22

Umre kayıtları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2015 yılı Umre kayıtlarının başladığına dair açıklama yaptı. Yapılan açıklama ile Erzurum İl Müftüsü Hasan Çınar, kayıt yapmak üzere vatandaşlara çağrıda bulundu: "Kontenjanlar açıldı. Başvuruları bekliyoruz."

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2015 yılı Umre kayıtlarının başladığına dair açıklama yapması ile birlikte ülke genelinde binlerce vatandaşın müftülüklere müracaat etmesi bekleniyor.

Erzurum İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2014?2015 yılı umre organizasyonu için kayıtların başlayacağını belirtti.  Konu ile ilgili açıklamada bulunan Erzurum İl Müftüsü Hasan Çınar, umreye gitmek isteyen vatandaşlara çağrıda bulunarak, umre kaydı yaptırmak isteyenlerin İl Müftülüğüne müracaatta bulunması gerektiğini söyledi. Umre kayıtlarında çeşitlilik olduğunu anlatan Çınar, 7, 14 ve 20 günlük olmak üzere farklı periyotlarda umre ziyaretlerinin yapılabileceğini ifade etti.

Çınar, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizasyonunda 2014?2015 yılı umre kayıtlarımız başladı. Erzurum'dan umre turlarına katılacak olan vatandaşlarımız müftülüğümüze gelip kayıt yaptırabilirler. Bir de müftülüğümüzün web sitesine de ilanımızı koyduk. İsteyen buradan hem kayıt için hem de umre broşürüne ulaşabilirler. Kontenjanlar bu sene biraz sınırlıdır. Özellikle Ocak, Şubat aylarında umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız acele etseler kontenjanlara yetişecekleridir" dedi.

Etiketler : umre kayıt
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.