Yerel Haber Girişi : 09 Nisan 2021 11:01

Yalancının mumunu Sekmen söndürdü

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in Covid-19 virüsüne yakalandığı söylentisi en ilk ağızdan yalanlandı.

Başkan Sekmen, yoğun bakımda olduğu iddia edilen saatlerde AK Parti Genel Merkezi’nde toplantı halindeyken, ertesi gün sabahın ilk saatleriyle birlikte de görevinin başındaydı. Sekmen’le ilgili olarak bu tarz söylentilerin neden ortaya atıldığı bilinmezken, bir takım çevrelerin kamuoyuna sürekli bu yönde yanlış bilgi enforme etmeye çalıştığı dikkatlerden kaçmadı. Başkan Sekmen’le ilgili olarak son birkaç haftadır sürekli hastalık dedikodusu üreten kimi çevreler, kamuoyunda algı oluşturmaya çalışırken, her söylenti yine Başkan Sekmen tarafından anında yalanlanıyor.

 

SEKMEN TOPLANTI HALİNDEYDİ

Sekmen’le ilgili son hastalık söylentisi, önceki gün akşam sosyal medyaya düştü. Ankara’da özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığı ileri sürülen Mehmet Sekmen, aynı saatlerde AK Parti Genel Merkezi’nde parti kurmaylarıyla toplantı halindeydi. Ankara’ya bir hafta önce gittiği iddia edilen Başkan Sekmen, söylentinin aksine Salı gününe kadar da Erzurum’daydı. Hastanede tedavi altına alındığı iddiasının ortaya atılmasıyla birlikte sosyal medya hesabından genel merkezdeki toplantıdan kareler paylaşan Sekmen, ertesi gün de Erzurum’a gelerek işinin başına geçti.

 

YOKSA BİRİLERİ ALGI PEŞİNDE Mİ?

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’le ilgili olarak bu tür iddia ve söylentilerin ortaya atılma sebebi henüz kestirilemezken, bir takım çevrelerin son zamanlarda bu tür yanlış bilgiler enforme ederek kamuoyunda algı oluşturma peşinde olmaları dikkat çekti. Vatandaşlar, “Erzurum’da birileri sanki Başkan Sekmen aleyhinde bir algı oluşturmak istiyor. Bu yöndeki yanlış bilgileri kamuoyuna kim enforme ediyor, kim servis ediyor, bunu iyi araştırmak lazım” diye konuştular.