HABERDE İNSAN Haber Girişi : 18 Mart 2023 11:43

Aydemir: `Çanakkale Destanı Türk Milletinin manasıdır´

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, `Çanakkale Destanı; müellifi Türk Milleti; özü vahdet ve tevhide teslimiyet; ufku tek bayrak, tek vatan
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, `Çanakkale Destanı; müellifi Türk Milleti; özü vahdet ve tevhide teslimiyet; ufku tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet; vurgusu İla´yı Kelimetullah için devlet ebed müddet olan milli kıyamdır. ` dedi.
Çanakkale Bir Beka Destanıdır
Milletvekili Aydemir, `Çanakkale Destanı topyekun Yüce Milletimizin İstiklal ve istikbal, Devletin bekası için varlığını adaması; Hakkın batıla muzafferiyeti; birlik, beraberlik ve kardeşliğin cihana kaydıdır. ` mesajını paylaştı.
Çanakkale Tevhid Yoluna Adanmışlıktır
Milletvekili Aydemir, `Çanakkale Destanı tarihini kendi yazan bir milletin, Kuntayca, `Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır´ kararlılığı; Akifçe, `Cânı, cânânı, bütün vârımı alsın da Hudâ/ Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ´ niyazıdır. ` vurgusunu paylaştı.
Çanakkale Hakkın Batıla Galip Gelmesidir
Milletvekili Aydemir, `Çanakkale Destanı `Türk Milletine kefen biçmeye kalkışanların akıbetleri berbat olur´ gerçeğinin tescili; Akif´in tasviriyle, `Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından/Alınır kal´â mı göğsündeki kat kat îman?/Hangi kuvvet onu, hâşâ, edecek kahrına râm?/ Çünkü te´sis-i İlâhî o metîn istihkâm´ imanının takdimidir. ` dedi
Çanakkale Hakkın Rızasına Teslimiyettir
Milletvekili Aydemir mesajında, `Çanakkale Destanı tevhid uğrunda can verme sırrına mazhar olan bir milletin, `Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz/Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz´ azmi; Hakkın rızasına ram olma ahdidir. ` ifadesine yer verdi.
Niyaz
Milletvekili Aydemir, `Yüce Milletimizin Çanakkale Zaferi coşkusunu paylaşıyor, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, Milli şairimizin Milli Marşımızdaki `Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyyet/ Hakkıdır, Hakk´a tapan, milletimin istiklâl´ tebşirini kaydediyor; devletin dirliği, milletin birliği, vatanın bütünlüğü yolunda nefsinden geçme ahdimizi paylaşıyoruz. ` dedi.